حریق

قیمت اجرای سیستم اعلام حریق

قیمت اجرای سیستم اعلام حریق

قیمت اجرای سیستم اعلام حریق چقدر است؟ شاید این سوالی باشد که شما به عنوان صاحب یک مجموعه داشته باشید، اینکه قیمت اجرای سیستم اطفا حریق چقدر است هم می تواند یکی از سوالات شما باشد. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم برای شما سیستم های اطفا و اعلام حریق را معرفی کنیم و بر اساس این تعاریف و انواعی که دارند به شما در مورد قیمت اجرای آن اطلاعاتی را ارائه دهیم که می تواند برای شما مفید باشد. توصیه می کنیم ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید تا بتوانیم به صورت کامل سیستم های اعلام و اطفا حریق را مورد بررسی قرار دهیم.

 

سیستم اعلام حریق چیست؟

برای بررسی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق باید به خوبی بدانیم که سیستم اعلام حریق چیست، چه کاربردی دارد و چگونه به ما کمک می کند تا بتوانیم بر اساس این موارد نسبت به خرید یا عدم خرید آنها تصمیم گیری کنیم و در نهایت به این موضوع بپردازیم که این سیستم ها برای پیاده سازی چه مقدار هزینه اولیه نیاز دارند. حتما می دانید که آتش سوزی یکی از خطراتی می باشد که به صورت جدی می تواند جان و مال انسان ها را تهدید کند و خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

حالا تصور کنید راهی وجود داشته باشد که در زمان آتش سوزی شما خسارات ناشی از آن را به اندازه چشمگیری کاهش دهید. اگر به شما بگوییم با استفاده از سیستم های اعلام حریق این امر می تواند محقق شود دیگر قیمت اجرای سیستم اعلام حریق برای شما اهمیتی دارد؟ قطعا اهمیت اصلی این سیستم ها در کارکرد آنها می باشد. به همین دلیل باید به قیمت در درجات بعدی توجه  داشته باشید تا در نهایت سیستمی را خریداری کنید که این سیستم نیازهای شما را بتواند به درستی برطرف نماید.

پیش از بررسی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق باید به شما بگوییم که سیستم های اعلام حریق سیستم هایی هستند که به واسطه سنسورهایی که در آنها قرار داده شده است متوجه آتش سوزی می شوند. زمانی که آتش سوزی رخ می دهد این سیستم به کمک بخش های هشدار دهنده خود به شما هشدار می دهد. هشداری که توسط این سیستم ها داده می شود می تواند به صورت صوت و یا ارسال پیام و یا تماس تلفنی باشد. در هر صورت این سیستم صاحب مجموعه و افراد نزدیک به محل را از آتش سوزی با خبر می کند و به این ترتیب جان انسانها را حفظ و خسارات ناشی از آتش سوزی را کاهش می دهد.

 

سیستم اطفا حریق چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق بپردازیم باید علاوه بر تعریف سیستم های اعلام حریق به معرفی سیستم های اطفا حریق نیز بپردازیم. با معرفی این سیستم ها می توانیم درک بهتری از کلیت سیستم های اعلام و اطفا داشته باشیم و در مورد استعلام قیمت درست تر بررسی های لازم را انجام دهیم. در مورد سیستم های اعلام حریق به شما در بخش قبلی توضیحات پایه ای را ارائه داده ایم و حالا باید سیستم های اطفا حریق را به شما معرفی کنیم.

پیش از بررسی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق باید به شما بگوییم که سیستم های اعلام حریق به شما در مورد آتش سوزی هشدار می دهند اما شما نمی توانید به کمک سیستم های اعلام حریق برای خاموش سازی آتش اقدام کنید. این وظیفه سیستم اطفا حریق می باشد. اطفا حریق به معنای مهار آتش می باشد و سیستم اطفا حریق هم سیستمی می باشد که شما به واسطه آن می توانید آتش سوزی شکل گرفته در یک محیط را بعد از اینکه شناسایی شد، به راحتی خاموش کنید.

ما در این مطلب علاوه بر بررسی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق به بررسی قیمت سیستم های اطفا حریق نیز خواهیم پرداخت و این مورد را هم به شما توضیح می دهیم. در بخش جمع بندی سیستم های اطفا حریق باید به شما بگوییم که این سیستم ها به روش های مختلفی برای مهار آتش می توانند اقدام کنند. این موضوع به نوع سیستم بستگی دارد که چگونه کار می کند و برای مقابله با چه آتشی طراحی شده است و چه موادی برای خاموش کردن آتش در آن کار گذاشته شده است. با توجه به این موارد شما متوجه می شوید که ما دارای انواع سیستم های اطفا حریق هستیم.

 

قیمت اجرای سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام و اطفا حریق

برای درک بهتر قیمت اجرای سیستم اعلام حریق نیاز داشتیم که سیستم اعلام حریق را به شما معرفی کنیم و برای بررسی قیمت سیستم اطفا حریق هم نیاز داشتیم تا سیستم اطفا حریق را به شما معرفی کنیم. سیستم های اعلام و اطفا حریق سیستم هایی هستند که در آنها هم کار هشدار آتش سوزی انجام می شود و هم کار خاموش سازی و مهار آتش انجام می شود. در واقع این سیستم ها ترکیبی از دو سیستم قبلی هستند که می توانند نیازهای شما را به خوبی در زمان آتش سوزی رفع کنند.

قبل از رسیدن به بررسی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق باید این نکته را هم به شما یادآور شویم که معمولا همه سیستم های اطفا حریق دارای سیستم اعلام حریق هم هستند. اما سیستم های اعلام حریق فاقد ابزار و تجهیزات لازم برای اطفا حریق می باشند. پس زمانی که ما از سیستم اطفا حریق صحبت می کنیم در واقع در حال صحبت در مورد یک سیستم کامل هستیم که هم کار هشدار دادن را برای ما انجام می دهد و هم کار خاموش سازی و مهار آتش را بر اساس دستوری که دارد انجام می دهد.

اما چرا برخی از افراد هستند که به جای سیستم های اطفا حریق که دو منظوره می باشند سیستم های اعلام حریق را خریداری می کنند؟ باید به شما بگوییم که در این جا مسئله اصلی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق می باشد. قیمت سیستم های اعلام حریق می تواند در برخی از انواع نسبت به سیستم های اطفا حریق ارزان تر و یا خیلی ارزان تر باشد. به همین دلیل ما شاهد این هستیم که معمولا برای کاهش هزینه ها تنها راهی که باقی می ماند این است که از سیستم های اعلام حریق استفاده نماییم.

 

طراحی سیستم اعلام و اطفا حریق

یکی از مواردی که در قیمت اجرای سیستم اعلام حریق تاثیر مستقیم دارد طراحی سیستم های اعلام حریق می باشد. به همین ترتیب در قیمت سیستم های اعلام و اطفا حریق طراحی یکی از ارکان اصلی می باشد. ما یک سیستم واحد با یک طراحی واحد را برای همه ساختمان های اداری، تجاری، درمانی و مسکونی به کار نمی بریم. چرا که در هر یک از واحدهای مختلف ما شاهد آتش سوزی های مختلف و همچنین شاهد ابعاد و گستردگی های متفاوت هستیم که باید بر اساس آنها طراحی ما صورت بگیرد.

در طراحی سیستم های اعلام حریق که در تعیین قیمت اجرای سیستم اعلام حریق تاثیر مستقیم دارد موارد مهمی هستند که به صورت دستورالعمل در نظر گرفته شده و شما باید حتما آنها را رعایت کنید. اما باید این را هم بدانید که همه موارد به صورت کامل برای همه ساختمان ها واحد است اما این تمام دستورالعمل طراحی نمی باشد و شما باید طراحی را بر اساس شرایط موجود در آن محل و با رعایت پروتکل های عمومی برای مهار و یا اعلام آتش انجام دهید. به همین دلیل ما در طراحی المان های ثابت و متغیر داریم که باید این موارد بررسی شود تا قیمت دقیق به دست آید.

نکته بعدی که باید به شما بگوییم این است که طراحی سیستم اعلام حریق از آنجایی بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق تاثیر می گذارد که برای هر مجموعه باید یک طراحی منحصر به فرد صورت بگیرد. هدف از داشتن طراحی های متفاوت برای مجموعه های متفاوت این است که با توجه به تعداد واحدها، میزان رفت و آمد، ابعاد محیط های سر بسته، ابعاد محیط های باز، تعداد پارکینگ ها، همکف یا زیر زمین بودن پارکینگ ها و بسیاری از موارد دیگر باید یک سیستم را طراحی کرد تا بتواند نیازهای ما را به درستی برطرف کند.

 

انواع سیستم اعلام حریق

از دیگر مواردی که بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق تاثیر مستقیم دارد نوع سیستمی است که شما انتخاب می کنید و باید طراحی بر اساس آن صورت بگیرد. در این بخش ما بسته به امکاناتی که در اختیار می گیرید قیمت متفاوتی را هم پرداخت می کنید. این سیستم ها می تواند تنها شامل سیستم های اعلام حریق باشد که برای شما به عنوان صاحب مجموعه نسبت به سیستم های اطفا حریق به طبع ارزان تر و کم هزینه تر می تواند باشد.

همچنین باید بدانید که این سیستم های اعلام حریق خود دارای انواع مختلفی هستند که باز هم این انواع بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق موثر می باشد. برای مثال امکان دارد شما سیستم اعلام حریقی را خریداری کنید که این سیستم تنها می تواند حرارت را تشخیص دهد. در برخی از مدل ها اما ما شاهد این هستیم که یک سیستم اعلام حریق می تواند هم حرارت، هم آتش، هم دود و هم گاز را شناسایی کند و در صورت دریافت سیگنال از هر کدام، اقدام به فعال سازی آژیرها نماید تا شما متوجه آتش سوزی شوید.

همچنین باید بدانید که مورد دیگری که بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق می تواند موثر باشد، امکانات سیستم اعلام حریق در اطلاع رسانی می باشد. امکان دارد سیستم شما تنها هشدار دهنده فلاشری و صوتی باشد. اما امکان دارد که سیستم شما وقوع آتش سوزی را به یک یا چند شماره مشخص به صورت پیامک هم اطلاع رسانی کند. این امکان هم وجود دارد که سیستم با یک شماره تماس بگیرد و آتش سوزی را گزارش دهد. قطعا شما بسته به امکاناتی که دریافت می کنید باید قیمت متفاوتی را نیز پرداخت کنید و هزینه های شما در این زمینه می تواند متفاوت باشد.

 

قیمت اجرای سیستم اعلام حریق

انواع سیستم اطفا حریق

در بخش قبلی بررسی کردیم که قیمت اجرای سیستم اعلام حریق می تواند به انواع و طراحی سیستم اعلام حریق بستگی داشته باشد. به همین ترتیب طراحی سیستم های اطفا حریق و انواع این سیستم ها نیز می تواند بر روی قیمت این سیستم ها موثر باشد. به همین دلیل ما قصد داریم در این بخش انواع سیستم های اطفا حریق را به صورت خلاصه به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید بر اساس اطلاعاتی که به دست می آورید شناختی نسبی در خصوص انواع این سیستم ها داشته باشید. به شما یادآور می شویم که ما در مطالب قبلی در مورد انواع سیستم های اطفا حریق به صورت کامل توضیح داده ایم.

همانطور که در قیمت اجرای سیستم اعلام حریق، نوع سیستم اعلام حریق موثر می باشد در قیمت سیستم اطفا حریق هم نوع این سیستم ها می تواند متفاوت باشد. توجه داشته باشید که سیستم های اطفا حریق می تواند از نظر مواد خاموش کننده دارای انواع مختلفی باشد. معمولا مواد خاموش کننده چندان بر روی قیمت نمی تواند موثر باشد هرچند این هم عاملی می باشد که بر اساس حجم پذیرش مواد و شدت میزان پاشش می تواند موجب تغییراتی در قیمت نهایی شما شود.

اما باید این را هم بدانید که مورد دیگری که می تواند بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق و اطفا حریق موثر باشد این است که شما می توانید شاهد انواع روش های پاشش مواد خاموش کننده بر روی آتش باشید. نوع پاشش بسته به نوع لوله کشی ها دارد و این تفاوت ها می تواند بر روی میزان اثر گذاری در خاموش کردن آتش و در نتیجه بر روی قیمت نهایی بسیار موثر باشد. به همین دلیل باید این را بدانید که از این نظر هم ما دارای انواع سیستم های اطفا حریق هستیم.

 

نکته: باید این را بدانید که علاوه بر موارد گفته شده که بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق می تواند موثر باشد عوامل دیگری نیز هستند که می توانند تعیین کننده باشند. هر برند تولیدی بر اساس سابقه و کیفیت محصولاتی که تولید می کند می تواند برای سیستم اعلام حریقی که تولید می کند مبلغ متفاوتی را در نظر بگیرد. یعنی شما می توانید شاهد دو سیستم اعلام حریق با خصوصیات یکسان اما قیمت متفاوت باشید که دلیل اصلی آن برند تولید کننده آن سیستم می باشد که می تواند بر روی قیمت نهایی محصول برای شما بسیار موثر باشد.

 

نکته: همانطور که برند تولید کننده سیستم اعلام حریق می تواند بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق موثر باشد، برند تولید کننده سیستم های اطفا حریق هم می توانند بر روی قیمت نهایی سیستم ها موثر باشند. برای مثال ما می توانیم شاهد دو مدل از انواع سیستم های اطفا حریق باشیم که خصوصیات یکسانی دارند اما کیفیت آنها به دلیل برند تولید کننده و شرایط ساخت آنها می تواند با یکدیگر تفاوت های چشمگیری داشته باشد که موجب شود شما کمی دچار تردید در مورد خرید این محصولات شوید که به همین دلیل به یک راهنما نیاز پیدا می کنید.

 

قیمت چقدر در کیفیت سیستم موثر است؟

یکی از سوالاتی که شاید برای شما وجود داشته باشد این است که قیمت اجرای سیستم اعلام حریق چقدر بر روی کیفیت سیستمی که خریداری می کنید موثر است. باید به شما بگوییم که ما در این مورد با چند متغیر روبرو هستیم که باید هر یک را به صورت مجزا مورد بررسی قرار داد. توجه داشته باشید که اگر شما از مجموعه های نامعتبر خرید کنید این امکان برای شما وجود دارد که با پرداخت قیمت یک سیستم با کیفیت، یک سیستم بی کیفیت و یا حتی معیوب را دریافت کنید.

اما اگر شما از مجموعه های معتبر خرید کنید کیفیت سیستم اعلام حریق بر روی قیمت اجرای سیستم اعلام حریق می تواند موثر باشد. یعنی شما برای خرید یک محصول با کیفیت تر باید قیمت بیشتری را پرداخت کنید. چرا که در این صورت شما می توانید هم دوام و ماندگاری بیشتری را تجربه کنید و هم از پشتیبانی های بیشتری برخوردار باشید که این امر می تواند برای شما در خرید عوامل مهمی باشد. به همین ترتیب این عوامل مهم که بر روی نظر شما موثر است می تواند بر روی قیمت نهایی محصولی که خریداری می کنید هم موثر باشد.

در ادامه باید بدانید که قیمت اجرای سیستم اعلام حریق می تواند بر اساس نوع برند متفاوت باشد اما به کیفیت ارتباطی نداشته باشد. چرا که شما باید محصول خود را از یک برند خوب داخلی می خرید که هزینه های ابتدایی آن بر مبنای نوسانات ارزی نیست. یا محصول برای یک کمپانی تولید کننده ای می باشد که محصولات با کیفیت دارد اما در ابتدای مسیر برندسازی خود می باشد و به همین دلیل قیمت تمام شده کمتری را برای محصولات و سیستم های اعلام و اطفا حریق خود در نظر گرفته است.

 

قیمت اجرای سیستم اعلام حریق

با توجه به موارد گفته شده شما متوجه شدید که اعلام قیمت اجرای سیستم اعلام حریق به همین راحتی نمی باشد. چرا که ما در تعیین قیمت با پارامترهایی روبرو هستیم که این پارامترها بر اساس انتخاب هایی که شما می کنید می تواند متفاوت باشد. از برند تولید کننده تا نوع اعلام کردن و یا کیفیت اعلام کردن آتش سوزی؛ همگی بر روی قیمت اجرا کردن و پیاده سازی یک سیستم اعلام حریق می تواند متفاوت باشد و شما باید همه این موارد را در نظر داشته باشید اما یک مورد دیگر در خصوص قیمت هست که می تواند مهم و موثر باشد.

در تعیین قیمت اجرای سیستم اعلام حریق، شرکت اجرا کننده نیز اهمیت دارد. هر شرکت بر اساس خدماتی که به شما ارائه می دهد و با توجه به کیفیتی که در نصب و راه اندازی سیستم ها و همچنین خدمات پشتیبانی دارد برای شما قیمت متفاوتی را در نظر دارد. شما باید بر اساس این مورد قیمت اجرای متفاوتی را پرداخت کنید. در این جا تنها چیزی که توسط شرکت مجری می تواند برای شما در فاکتور نهایی شما موثر باشد اجرت نصب و اجرت طراحی سیستمی می باشد که شما انتخاب کرده اید.

 

قیمت اجرای سیستم اعلام حریق

قیمت اجرای سیستم اطفا حریق

در بررسی تعیین قیمت اجرای سیستم اعلام حریق متوجه شدید که چه عواملی هستند که می توانند بر روی قیمت نهایی اجرا موثر باشند. شما باید بر اساس نوع سیستمی که خریداری می کنید، امکاناتی که دریافت می کنید، کیفیتی که تجربه می کنید سیستمی که در نهایت انتخاب می کنید، هزینه مشخصی را نیز پرداخت کنید که می تواند متناسب با تمامی این امکانات باشد و یا اگر از محلی نامعتبر خرید کنید می تواند از بهای اصلی امکاناتی که دریافت کرده اید متفاوت باشد و موجب ضرر و زیان شما شود.

در مورد قیمت اجرای سیستم اطفا حریق هم باید بدانید که مانند تعیین قیمت اجرای سیستم اعلام حریق، شرکت مجری می تواند هزینه های طراحی و نصب و راه اندازی متفاوتی داشته باشد. همانطور که به شما گفتیم سابقه، کیفیت اجرا و همچنین خدماتی که در نهایت به شما داده می شود همگی مواردی هستند که می توانند بر روی تعیین قیمت موثر باشند. از همین رو ما به شما توصیه می کنیم بدون توجه به این موارد در خصوص استعلام قیمت اقدام نکنید. همه این مواردی که ما در این بخش به شما معرفی کردیم و همه پارامترهایی که با شما در این بخش مورد بررسی قرار دادیم مواردی هستند که شما باید به خوبی به آنها توجه کنید، چرا که بر روی قیمت می توانند موثر باشند.

 

قیمت اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق

در مورد تعیین قیمت اجرای سیستم اعلام حریق و اطفا حریق هم باید به شما بگوییم که روند دقیقا به مانند روند سیستم های اعلام حریق می باشد. شما باید همه متغیرها و پارامترهایی که بر روی قیمت می تواند موثر باشد را در نظر داشته باشید. در واقع شما باید ابتدا انتخاب کنید که چه سیستمی را برای چه کاربردی در چه محلی می خواهید، سپس باید بر اساس این موارد و سایر مواردی که به شما گفته شد در میان هم ارائه دهندگان با مجموعه ای که بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد همکاری کنید و هزینه های مربوط به مجموعه را نیز روی طراحی و اجرت نصب و راه اندازی پرداخت نمایید.

 

سخن پایانی

با مواردی که مورد بررسی قرار دادیم متوجه شدید که در تعیین قیمت اجرای سیستم اعلام حریق، عوامل مختلفی هستند که هر یک می توانند موثر باشند. از همین رو شما باید برای استعلام قیمت با کارشناسان ما، از طریق شماره های مندرج در این سایت تماس حاصل نمایید و علاوه بر استعلام قیمت، مشاوره های رایگان را نیز دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *