دزدگیر

چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر چیست جزو سوالات پرتکراری بوده و می‌توان گفت چشمی دزدگیر وسیله‌ای است که در کنار دزدگیر به کار می‌رود و دارای کاربردهای گوناگونی است. این چشمی از اجزای مختلفی ساخته شده و در واقع یکی از قسمت‌های مهم دزدگیر به حساب می‌آید. نام دیگر چشمی دزدگیر، سنسور بوده که بخش تشخیص دهنده دزدگیر می‌باشد. او موظف است که بتواند هر نوع حرکت یا جنبشی را حس کرده و از یک سیگنال هشدار به پنل مرکزی ارسال کند.

در واقع چشمی با این کار اعلام خطر کرده و قصد او آماده به کار شدن دزدگیر است. چشمی دزدگیر یک جزء حساس و بخصوصی است که باید بتوانید از آن مراقبت کرده و بهترین مکان را برای قرارگیری آن در نظر داشته باشید. در ادامه به مطالعه و بررسی مطالب بیشتری راجع به چشمی دزدگیر می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

 

چشمی دزدگیر چیست؟

چشمی دزدگیر

اگر شما هم از پاسخ چشمی دزدگیر چیست مطلع نیستید ، لازم به ذکر است که چشمی دزدگیر جزو یکی از اجزاء و تجهیزات دزدگیر بوده که نقش آن فیلم ‌برداری از محیط اطراف است. چشمی‌ها و سنسورها دارای کاربردهای بسیاری بوده و به دزدگیرها کمک می‌کنند تا بتواند هر چیزی را که غیرمجاز و ناشناس بوده باشد را شناسایی کند. به این وسیله هیچ دزدی و سرقتی رخ نخواهد داد و تمامی افراد می‌توانند از اموال و دارایی‌های خود مراقبت کنند. توجه داشته باشید پس از اینکه هر چیز غیرمجازی توسط چشمی دزدگیر شناسایی شود، به پنل دزدگیر فرمان داده خواهد شد و دزدگیر برای جلوگیری از بروز سرقت شروع به صدا خواهد کرد.

دزدگیرهای ساخته شده در زمان‌ قدیم به شکل ساده و بدون نیاز به هیچ گونه تجهیزاتی راه اندازی شده و شروع به کار می‌کردند ، ولی دزدگیرهای امروزی به این شکل نبوده و به صورت کاملا بروزی ساخته می‌شوند. برخی از دزدگیرهای پیشرفته این امکان را دارند که در زمان خطر با تلفن صاحب مال تماس گرفته و او را از این اتفاق آگاه کند.

به این طریق هر فردی می‌تواند با استفاده از دزدگیر نگرانی و استرس را از خود دور کرده و بدون هیچ گونه مشکلی به انجام امور خود بپردازد. هدف افراد از استفاده چشمی این است که بتوانند جلوی سرقت را گرفته و میزان آن را به 0% برسانند. چرا که امروزه بسیاری از افراد به دلایل بسیاری از این طریق کسب درآمد کرده و به مردم ضرر می‌زنند.

این نوع چشمی به برخی موارد اعم از حیوانات خانگی حساس بوده و شما باید آن را طوری تنظیم و برنامه ریزی کرده باشید که با حرکت حیوان خانگی صدایی ایجاد نکند. ولی درصورت عدم برنامه ریزی، این چشمی حیوانات را سارق تشخیص خواهد داد و در این گونه شرایط تولید صدا خواهد کرد. امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که از تکنولوژی و دنیای دزدگیرها خبری داشته باشد و بداند که چشمی دزدگیر چیست. چشمی‌های دزدگیر همانند نگهبانان عمل کرده و مثل آن‌ها می‌توانند از بروز هرگونه سرقتی جلوگیری کنند. این چشمی‌ها با استفاده از خطوط و ارتباط با سایر اجزا، امواج را ارسال کرده و در صورت بروز هرگونه مشکلی به صدا در خواهند آمد.

چشمی‌های زمان قدیم به شکل ساده طراحی و استفاده می‌شدند ولی چشمی‌های امروزه دارای کاربرد و مزیت‌های بسیاری هستند. این چشمی‌ها در هر مکانی امکان نصب دارند ولی شما باید بتوانید آن را در نزدیکی دزدگیر نصب کنید. در پاسخ به اینکه چشمی دزدگیر چیست می‌توان گفت: این چشمی برای افراد دارای دزدگیر بسیار مهم بوده و لازم است که هر فردی به منظور محافظت از اموال خود آن را به کار بگیرد.

 

انواع چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر یکی از لوازم مهم و ضروری بوده که هر فردی درصورت استفاده از دزدگیر، باید از چشمی نیز استفاده کند. در این حالت می‌تواند درصورت بروز سرقت با استفاده از چشمی فیلمی از ماجرا داشته و بتوانید مدرکی داشته باشد. چشمی‌ دزدگیر دارای انواع و اقسام گوناگونی بوده که هر یک از آن‌ها بسته به مکان قرار گیری انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرند. چشمی‌های دزدگیر به شکلی طراحی و ساخته شده‌اند که از طریق ایجاد حرکت و لرزش، باز و بسته شدن پنجره و درب‌ها، تغییر در دما و… می‌توانند ورود غیرمجاز را شناسایی کرده و صدا پخش کنند.

این چشمی‌ها عملکرد خاصی داشته و از زمان ورود آن‌ها دیگر افراد کمتر از قبل به سراغ استفاده از سایر سیستم‌های امنیتی می‌روند. چشمی‌های دزدگیر دارای تنوع بسیاری بوده و هر کس می‌تواند بسته به دلخواه خود هر کدام را انتخاب کرده و استفاده کند. در ادامه به معرفی و بررسی برخی از انواع چشمی دزدگیر می‌پردازیم.

 

چشم الکترونیک ساده

این نوع چشمی نسبت به سایر چشمی‌ها بیشتر دیده شده و مورد استفاده قرار گرفته است. این نوع چشمی‌های ساده بسیار حساس هستند و به راحتی می‌توانند هر نوع حرکت ایجاد شده را تشخیص داده و به دستگاه مرکزی اطلاع دهند. به همین منظور افراد بسیاری برای اینکه بتوانند از بروز سرقت پیشگیری کنند، معمولا از این نوع چشمی برای دزدگیر خود استفاده می‌کنند. به این طریق چشمی الکترونیک ساده در زمان کمی می‌تواند حرکت و جنبش‌ها را تشخیص داده و با طی مراحلی با تولید صدای آلارم مواجه شوید.

این چشمی را باید به نحوی در مکان قرار گیری نصب کنید که نور آفتاب به آن و سلول‌هایش بتابد و با این روش هر فرد یا شیء که از مقابل چشمی عبور کرده یا حتی حرکت و جنبشی داشته باشند، به این دلیل که سبب کاهش و از بین رفتن نور می‌شوند سلول‌های چشمی به کار افتاده و با این روش دزدگیر شما به صدا در خواهد آمد.

 

چشمی دزدگیر

چشم الکترونیک حساس به وزن

این نوع چشمی در هنگام نصب شدن تنظیم خواهد شد و برای اینکه همیشه تولید صدا نکند، باید روی یک میزان وزن خاصی تنظیم شود. سپس در هنگام مشاهده حیوان یا انسانی موظف به بررسی و تحلیل آن است و پس از آن براساس وزن تشخیص خواهد داد که نیاز به پخش صدا است یا خیر. چشمی حساس به وزن هم مناسب فضای داخلی و هم بیرونی بوده و شما خواهید توانست بدون هیچ‌گونه مشکلی آن را مورد استفاده قرار دهید.

 

چشم فضای مسقف یا پت دوبل

این نوع چشمی مناسب فضای باز بوده و معمولا در فضاهای بسته مناسب استفاده نیست. چشمی فضای مسقف به حیوانات حساس نبوده و به راحتی می‌توانید حیوان خانگی داشته باشید. این نوع چشمی از میزان کیفیت بسیاری ساخته شده و عملکرد بهتری دارد. پت دوبل با نصب در محیط باز و بیرون می‌تواند از آنجا مراقبت کرده و درصورت شناسایی مورد مشکوکی صدای آلارم به گوشتان خواهد رسید.

 

چشمی فضای باز پیراموتی

این نوع چشمی با بهترین و بروزترین فناوری و تکنولوژی‌ها ساخته شده که کاربرد و مزیت‌های گوناگونی دارا است. چشمی فضای باز برای محیط‌های بسته مناسب نبوده و حتما باید در مکان‌های باز استفاده شود. چرا که این نوع چشمی به طوری ساخته و برنامه ریزی شده که عملکرد آن در فضاهای باز بهتر از بسته بوده و می‌تواند مزیت‌های بسیاری را در اختیار شما قرار دهد. البته توجه داشته باشید در صورتی که قصد خریداری چشمی دزدگیر مناسب فضای باز را دارید، باید بتوانید چشمی که با وقایع گوناگونی اعم از وزش باد، برف و باران و… دچار مشکل نشود را خریداری کنید.

 

چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر خطی

سنسورهایی که با مورد استفاده قرار دادن مادون قرمز فعال طراحی و تولید می‌شوند از یک عدد فرستنده و یک عدد گیرنده برخوردار خواهند بود. فرستنده با توان و قدرت خود می‌تواند یک موج مادون قرمز را که توسط LED به وجود می‌آید را ارسال کند.

نوع و مدل این چشمی به این شکل طراحی شده که قادر به ایجاد باریکه‌ای بوده و می‌تواند در صورت مشاهده هر نوع حرکت و جنبشی در این باریکه، مورد تحریک قرار گرفته و برای پیشگیری از بروز مشکلاتی سیگنال‌هایی را به دستگاه مرکزی دزدگیر ارسال کرده و با این روش دزدگیر با ایجاد صدایی از خود می‌تواند سارقان را فراری دهد.

 

چشمی دزدگیر بیسیم

چشمی دزدگیر بیسیم برای انجام امور خود نیاز به هیچ‌گونه سیم کشی ندارد و بدون سیم نیز قادر به انجام آن‌ها است. در واقع می‌توان گفت که عملکرد آن به شکل بیسیم بوده و می‌تواند به صورت رادیویی به دستگاه مرکزی دزدگیر متصل شود. چشمی‌های قدیم با استفاده از سیم قادر به راه اندازی و شروع به کار بودند ولی حال با پیشرفت جامعه و تکنولوژی چشمی‌های بیسیم وارد بازار شده و به راحتی توانسته تا جای چشمی‌های سیمی را بگیرد.

این نوع چشمی برای اینکه بتواند به صورت مطمئن کار کرده و عملکرد بهتری نسبت به سایر چشمی‌ها داشته باشد، کد گذاری شده و با استفاده از همین کدها می‌تواند با تجهیزات و همچنین دزدگیر ارتباط برقرار کرده و امور را به یکدیگر اطلاع دهند. چشمی‌های بیسیم با استفاده از فرکانس‌های گوناگونی اعم از 615-888-433-315 تولید و در بازار آماده فروش هستند.

 

چشمی دزدگیر پرده ای

چشمی دزدگیر پرده‌ای همانطور که از اسمش مشخص است می‌تواند به شکل یک پرده یا صفحه‌ای در محل دلخواه شما نصب شده و از آنجا محافظت به عمل بیاورد. این نوع چشمی معمولا برای مکان‌های مهمی که دارای اشیا و وسایل گران قیمت هستند مناسب بوده و با استفاده از آن افراد خواهند توانست از اموال مراقبت کنند. این پرده به شکلی تولید شده که هروقت افرادی از آن عبور بکنند، شروع به پخش آلارم خواهد کرد و با این روش سارق لو رفته و سریعا دستگیر خواهد شد.

 

چشمی دزدگیر

چشمی حساس به نور

این نوع چشمی‌ها به نور حساس بوده و به شکلی تنظیم می‌شوند که برای زمان خاصی قابل استفاده باشند. چشمی حساس به نور باید در جایی نصب شود که هیچ نوری به آن نخورد، چرا که به شکلی برنامه ریزی شده که در هنگام برخورد با نور به مرکز اطلاع داده و با پخش صدا مواجه خواهید شد.

هر یک از این چشمی‌ها انواع چشمی دزدگیر بوده و در واقع هر کدام از چشمی‌های بیان شده دارای عملکرد و کارکرد خاصی هستند و می‌توانند به نوعی از اموال مردم محافظت کنند. درصورتی که شما هم مایل به مراقبت و محافظت از اموال و دارایی‌هایی خود هستید ، استفاده از چشمی دزدگیر بهترین روش بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا هیچ نگرانی در این باره نداشته باشید.

 

چشمی حساس به دما

این نوع چشمی نیز یکی دیگر از نوع‌های چشمی دزدگیر بوده که هروقت دمای هوا دچار تغییراتی شده باشد از خود عکس العمل و واکنش نشان خواهد داد. این چشمی به شکلی طراحی و ساخته شده که بتواند هر اشیا یا انسانی نزدیک را به شکل کاملا دقیق و واضح مشاهده کرده و تشخیص دهند. در این حالت است که چشمی خواهد توانست طبق برنامه ریزی‌های قبلی شروع به کار کرده و پس از گزارش‌دهی به مرکز از خود تولید صدا کند.

 

چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر چه مزیت هایی دارد؟

چشمی دزدگیر نیز همانند سایر لوازم دارای یکسری مزیت و ویژگی است که هر یک از آن‌ها دارای عملکرد خاصی هستند. چشمی‌های دزدگیر با ورود خود توانستند تا افراد بسیاری را تحت تأثیر قرار داده و رتبه بالایی را کسب کنند. به این وسیله چشمی‌ دزدگیر دارای طرف‌داران بسیاری بوده و توانستند میزان بسیاری از بازار را به دست بگیرند. در ادامه به معرفی و بررسی مزیت‌های چشمی دزدگیر می‌پردازیم.

  • فیلم‌برداری از اطراف
  • راحت کردن خیال صاحب اموال
  • کنترل و مدیریت اطراف
  • مراقبت از اموال و دارایی
  • کاهش میزان سرقت
  • برخورداری از قیمت مناسب
  • و…

 

سخن پایانی

امنیت یکی از بحث برانگیزترین موضوعاتی است که افراد به فکر آن و به خصوص برای حفاظت اموال مختلف خود هستند. امروزه آمار سرقت‌ افزایش یافته و این موضوع بسیار حیرت‌آور است. به همین منظور افراد به فکر افتاده‌اند تا بتوانند امنیت را فراهم کرده و از هرگونه سرقتی جلوگیری کنند. دزدگیر و چشمی دزدگیر تنها و بهترین وسیله‌هایی به شمار می‌روند که می‌توانند آمار سرقت را کاهش دهند. به همین منظور بسیاری از افراد برای تأمین کردن امنیت و محافظت از اموالشان ، از دزدگیر و چشمی دزدگیر استفاده می‌کنند. چشمی دزدگیر نوع‌های گوناگونی داشته که هرکدام از آن‌ها دارای مزیت و ویژگی‌های خاصی هستند.

این چشمی‌ها به طوری تولید شده‌اند که با توجه به شرایط می‌توان هر کدام از آن‌ها را انتخاب کرد و مورد استفاده قرار داد. امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد چشمی دزدگیر چیست را در اختیارتان گذاشته باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *