حریق

بهترین سیستم اعلام حریق

بهترین سیستم اعلام حریق کدام است؟ شاید برای شما که قصد دارید با توجه به مزایای و کاربردهای سیستم های اعلام حریق یکی از آنها را که دارای کاربردهای بسیار زیاد و همچنین فواید زیاد می باشد را انتخاب کنید، چالش هایی وجود داشته باشد. با توجه به این چالش ها شما باید سعی کنید سیستمی را انتخاب کنید که این سیستم ها بتواند برای شما بسیار کاربردی و موثر باشد. به همین دلیل شما به یک راهنما نیاز دارید تا به واسطه این راهنمایی که وجود دارد انتخابی داشته باشید که برای شما فواید زیادی به همراه داشته باشد و مناسب باشد.

 

انواع کاشف های حرارتی

در ابتدا شما باید با برای انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق با انواع این سیستم ها از نظر کاشف های حرارتی آشنا شوید. این یک فیلتر خوب برای شما می باشد که می تواند شما را به انتخاب سیستمی که نیازهای شما را تامین کند برساند. به صورت کلی ما با سه دسته از این کاشف ها روبرو هستیم که این سه دسته برای شما هر یک دارای ویژگی هایی منحصر به فرد می باشند. از همین رو ما این موارد را در این بخش از مطلب به شما به صورت تفکیک شده معرفی خواهیم کرد تا شما بتوانید شناخت بیشتری نسبت به آنها داشته باشید.

 

کاشف های حریق دودی

یکی از انواع سیستم های اعلام حریق، سیستم هایی هستند که روش تشخیص آتش را به واسطه تشخیص دود انجام می دهند. در بررسی انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید با این سیستم ها به خوبی آشنا شوید. توجه داشته باشید که این سیستم ها دارای وِیژگی منحصر به فردی می باشند که می توانند به خوبی به ما در شناسایی آتش کمک کنند. نحوه تشخیص آتش در این نوع از سیستم ها با سایر سیستم های دیگر دارای تفاوت می باشد و باید به آن توجه داشته باشید.

همانطور که از نام این کاشف پیدا است این سیستم ها برای تشخیص آتش از طریق دود عمل می کنند. در بررسی انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید به شما بگوییم که کارکرد اصلی این سیستم ها به این صورت است که شما در محیط اگر با دود زیادی مواجه شوید، این دود موجب می شود که سنسورهای این سیستم ها فعال شوند و آتش سوزی را تشخیص دهند. البته باید بدانید که این سیستم ها به این صورت عمل می کنند که شما می توانید به راحتی متوجه شوید که دودهای آتش زا و دودهایی مانند سیگار با یکدیگر متفاوت می باشند، در نتیجه سیستم هشدار های نابجا و نادرست نمی دهد.

 

کاشف های حریق ثابت

یکی دیگر از انواع سیستم اعلام حریق سیستم هایی هستند که در آنها تشخیص آتش به کمک سنسور هایی صورت می گیرد که این سنسورها دارای درجه ای تنظیم شده و ثابت هستند. در بررسی انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید به شما بگوییم که عملکرد این سیستم ها به گونه ای می باشد که سیستم دارای سنسورهایی می باشد که این سنسورها به یک درجه حرارت مشخص حساسیت دارند و تا زمانی که درجه محیط ار آنچه تعریف شده باشد پایین تر باشد، سیستم آتش سوزی اعلام نمی کند.

 

کاشف های حریق حرارتی متغیر

یکی دیگر از انواع سیستم های اعلام حریق که در راهنمای انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق بررسی می کنیم سیستم هایی هستند که در این سیستم ها برای تشخیص آتش سوزی از سنسورهایی استفاده می شود، که این سنسورها به صورت کلی می توانند متغیر باشند. یعنی به یک دمای ثابت و مشخص شده حساس نیستند. با توجه به تغییرات دمایی که در محیط وجود دارد و با توجه به مواد آتش زایی که در محیط قرار می گیرند این درجه می تواند متغیر باشد. به این ترتیب تشخیص آتش در این سیستم ها می تواند دقیق تر باشد.

 

کاشف های تشخیص حرارت گازی

یکی دیگر از انواع سیستم های اعلام حریق از نظر نوع تشخیص آتش سوزی، سیستم هایی هستند که در آنها تشخیص آتش سوزی معمولا بر اساس تشخیص گاز صورت می گیرد. در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید این نکته را هم مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که معمولا به برخی از انواع گازها دارای حساسیت می باشند. با توجه به این میزان از حساسیت و همچنین نوع گازهایی که می تواند شناسایی شود این سیستم ها در تشخیص آتش سوزی اقدام می کنند و در نهایت آتش سوزی به وجود آمده را به ما گزارش می دهند.

 

بهترین سیستم اعلام حریق

کاشف های حریق تشخیص شعله

یکی دیگر از انواع سیستم های اعلام حریق که دارای کاربردهای زیادی می باشد سیستم هایی هستند که در آن سنسورهایی وجود دارند که این سنسورها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند آتش به وجود آمده را از طریق شعله هایی که وجود دارد شناسایی کنند. در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید این مورد هم توجه شما را به خود جلب کند. در برخی از انواع سیستم ها استفاده از این کاشف های حرارتی می تواند برای شما بسیار کاربردی و مهم باشد و مورد توجه شما قرار داشته باشد.

 

انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق

با توجه به این مواردی که مطرح شد حالا انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق برای شما کمی ساده تر می باشد. اما همچنان شما با چالش هایی روبرو هستید که باید این چالش ها را برطرف کنید. در واقع شما در این شرایط نیاز دارید که یک راهنمای کامل تر در اختیار داشته باشید تا بتوانید این سیستم ها را به شکل های مختلفی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا بتوانید نتیجه ای را به دست آورید که در نهایت این نتیجه می تواند برای شما فواید بیشتری داشته باشد.

 

راهنمای انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق

برای انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق شما نیاز دارید که راهنمای خوب و کاملی در اختیار داشته باشید. تا این بخش از مطلب ما بررسی کردیم و متوجه شدیم که به صورت کلی می شود از سنسورهایی در سیستم های اعلام حریق استفاده کرد که این سنسورها به شیوه های مختلفی می توانند آتش سوزی به وجود آمده را شناسایی کنند. اما باید در خصوص این سیستم ها اطلاعات خود را افزایش دهیم تا بتوانیم در نهایت بهترین انتخاب ممکن را در این زمینه داشته باشیم.

 

انواع سیستم های اعلام حریق

باید بدانید که در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق شما باید به موارد دیگری هم در خصوص سیستم های اعلام حریق توجه داشته باشید. به این ترتیب انتخابی که می کنید می تواند برای شما دقیق تر و بهتر باشد. از همین رو ما قصد داریم انواع سیستم هایی که در درون سیستم اعلام حریق مورد استفاده قرار می گیرد را نیز به شما معرفی کنیم. این کار می توند موجب شود که شما به راحتی بتوانید یک فیلتر دیگر را هم پشت سر بگذارید و در انتخاب سیستم مورد نظر خود با دید بازتری اقدام کنید.

 

سیستم اعلام حریق آنالوگ

در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید به شما بگوییم که یکی از انتخاب هایی که شما دارید این است که از سیستم های اعلام حریق آنالوگ استفاده کنید. این سیستم ها یکی از کاربردی ترین انواع سیستم ها محسوب می شوند که باید بدانید با توجه به نامی که دارند، اصلا سیستم هایی از کار افتاده و یا قدیمی محسوب نمی شوند. در این سیستم های کاربردی و موثر در شناسایی و اعلام حریق، سیستم دارای یک مرکز کنترل می باشد که فرماندهی و همچنین کنترل سیستم به صورت کامل توسط آن می تواند برای شما صورت بگیرد.

 

سیستم های اعلام حریق غیر آنالوگ

در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید بدانید که این سیستم ها از نظر نوع کاری که دارند و همچنین سیستمی که در آنها وجود دارد دارای یک نوع دیگری هم هستند که به آنها سیستم های غیر آنالوگ گفته می شود. باید بدانید که سیستم های اعلام حریق غیر آنالوگ سیستم هایی هستند که در آن مرکز فرماندهی وجود ندارد. در واقع تشخیص آتش سوزی به وسیله کاشف صورت می گیرد اما اعلام آن نیز به صورت قطعی توسط خود کاشف به صورت مستقیم صورت می گیرد.

 

بهترین سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق خودکار آنالوگ پیشرفته

در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق شما با یک سیستم دیگر هم روبرو هستید که می توانید این سیستم را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که سیستم های اعلام حریق برای شما به روش های مختلفی کار می کنند. استفاده از سیستم خودکار آنالوگ پیشرفته یکی از سیستم ای آنالوگ محسوب می شود که در آن کنترل به عهده مرکز فرماندهی و کنترل می باشد. اما باید بدانید که این سیستم ها دارای پیشرفتگی های بیشتری هستند به گونه ای که در این سیستم ها شما اطلاعاتی را از پیش ذخیره شده دارید و اطلاعات جدید با اطلاعات قبلی مورد مقایسه قرار می گیرد و در صورت مطابقت این اطلاعات آتش سوزی گزارش می شود.

 

انواع سیستم اعلام حریق از نظر نوع خبررسانی

باید بدانید که در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق شما با موارد مختلفی روبرو هستید که هر یک از این موارد می تواند بر روی تصمیمی که شما می گیرید موثر باشد. باید بدانید که این سیستم ها از نظر نوع تشخیص دهنده بودن و همچنین اعلام حریق دارای سه دسته اصلی و اساسی می باشند که شما باید این سه دسته را هم بشناسید تا بتوانید به این ترتیب در خصوص خرید و یا عدم خرید هر یک از این انواع به شکلی بهتر و درست تر تصمیم گیری نمایید و انتخابی داشته باشید که در نهایت برای شما مفیدتر باشد.

از همین رو ما در این راهنمای انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق می خواهیم این موارد را نیز به شما معرفی کنیم. وقتی شما با این موارد هم آشنا باشید دیگر تنها چالشی که برای شما وجود دارد انتخاب برندی می باشد که این سیستم ها را ارائه می دهد اما دیگر در خصوص نوع کار و همچنین کاربردی که وجود دارد می توانید خودتان به راحتی بهترین تصمیمات را داشته باشید و سیستمی را انتخاب کنید که برای شما دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد. از همین رو باید به این دسته از انواع سیستم های اعلام حریق هم به خوبی آشنا شوید تا شما بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

 

سیستم های اعلام حریق موضعی

در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید بدانید که یکی از انتخاب هایی که شما پیش روی خود دارید انتخاب سیستم هایی می باشد که به صورت کلی به سیستم های موضعی شهرت دارند. این سیستم ها البته با توجه به این که به صورت گسترده تری در محیط های کوچک تر و غیر صنعتی و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند به سیستم های خانگی نیز شهرت دارند. البته باید بدانید که این سیستم ها به صورتی طراحی شده اند که می توان از آنها در فروشگاه های کوچک و همچنین در اداره های کوچک هم استفاده شود. توجه داشته باشید که این سیستم ها به صورتی که طراحی شده اند که بر اساس زون بندی که دارند به شما آتش سوزی را اعلام می کنند. از همین رو در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید به این سیستم ها هم به صورت جدی توجه داشته باشید و این سیستم ها باید برای شما مهم باشد.

 

سیستم های اعلام حریق متعارف

در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که یکی از انواع این سیستم ها، سیستم های اعلام حریق متعارف می باشد. این سیستم ها به صورت جدی تری مورد استفاده قرار می گیرد و دارای کاربردهای بسیار بیشتری نیز می باشد. از همین رو باید به خوبی با عملکرد آنها آشنا باشید. در این سیستم ها نوع کار به این صورت است که آتش سوزی به صورت منطقه بندی شده اطلاع رسانی می شود. یعنی شما متوجه می شوید که در یک انبار آتش سوزی شده است و یا متوجه می شوید که مرکز حریق در بخشی از یک ساختمان اداری و یا تجاری می باشد. اما این که کدام بخش را باید به صورت چشمی مورد بررسی قرار دهید.

 

سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر

از دیگر انواع سیستم هایی که شما باید در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق به آن توجه داشته باشید سیستم های آدرس پذیر می باشند. این سیستم ها را می شود سیستم ها نقطه زن هم عنوا کرد. به طوری که شما به واسطه این سیستم ها می توانید به راحتی متوجه شوید که آتش سوزی دقیقا در کدام ناحیه صورت گرفته است. یعنی به صورت دقیق می توانید متوجه شوید که آتش سوزی در کدام طبقه، در کدام واحد و حتی در کدام بخش از یک واحد صورت گرفته است و این برای شما باید دارای اهمیت بسیار زیادی باشد و باید مهم باشد.

 

سخن پایانی

انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق یکی از چالش هایی می باشد که شما در پیش روی خود دارید. به همین دلیل برای این که بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید به شما توصیه می کنیم با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *