حریق

خدمات اعلام حریق

خدمات اعلام حریق

خدمات اعلام حریق موجب می شود که سیستم اعلام حریق شما در سلامت کامل باشد. شما نیاز دارید که از سیستم خود در شرایطی استفاده کنید که سالم باشد و همه اجزای آن به درستی کار کنند. از همین رو ما قصد داریم به شما در مورد اهمیتی که این کار دارد بگوییم و در مورد زمان و نحوه انجام این خدمات اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم که کاربردی و البته برای شما بسیار مفید باشد. از همین رو توصیه می کنیم ما را در ادامه این مطلب دنبال کنید تا بتوانید به خوبی با خدماتی که در مورد سیستم های اعلام حریق وجود دارد آشنا شوید.

 

اهمیت خدمات قابل ارائه در نگهداری از سیستم اعلام حریق

در مورد خدمات اعلام حریق باید به شما بگوییم که این کار دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. به گونه ای که اگر شما از خدمات قابل ارائه غافل شوید احتمال دارد که با مشکلات بسیار جدی روبرو شوید. مهمترین مواردی که باید در این خدمات دریافت کنید مربوط به سرویس و تعمیر و نگهداری سیستم شما می باشد. این موارد می تواند برای شما دارای اهمیت بسیار زیادی باشد و می تواند موجب شود که شما از صحت عملکرد سیستم خود به واسطه این خدمات مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که یک سیستم اعلام حریق از مجموعه از قطعات و تجهیزات مختلف تشکیل شده است که اگر خدمات اعلام حریق نباشد و سرویس ها دوره ای برای شما انجام نشود شما با مشکلات زیادی در ادامه روبرو می شوید. تنها کافی است که در کل این سیستم یک قطعه در پنل مرکزی خراب شده باشد. در چنین شرایطی کل سیستم در زمان وقوع آتش سوزی نمی تواند شما را از آتش سوزی آگاه کند و این کار برای شما مشکلات زیادی را می تواند به وجود آورد و خسارت های ناشی از آتش سوزی را برای شما افزایش دهد.

 

خدمات سیستم اعلام حریق

در مورد خدمات اعلام حریق باید بدانید که در صورت دریافت این خدمات چه مواردی برای شما می تواند انجام شود. به صورت کلی شما می توانید دو دسته اصلی از خدمات را دریافت کنید. مواردی که مربوط به بازبینی و تست سیستم می باشد و مواردی که مربوط به سرویس سیستم شما می باشد. باید این موارد را در نظر داشته باشید و بر اساس این موارد خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید تا بتوانید به این واسطه از سیستم خود استفاده کنید و مشکلی برای شما به وجود نیاید.

توجه داشته باشید که هم خدمات اعلام حریق می تواند برای شما دارای اهمیت باشد. اما مهمترین بخش خدماتی که شما می توانید دریافت کنید این است که سیستم خود را سرویس نمایید. با سرویس دوره ای سیستم خود می تواند به خوبی از عملکرد صحیح سیستم خود مطمئن شوید. این امر می تواند برای شما بر اساس بازه های زمانی مشخصی صورت بگیرد. از همین رو با ما همراه باشید تا در ادامه در خصوص این موارد اطلاعات دقیق تری به شما در مورد این سیستم ها ارائه دهیم تا بتوانید به خوبی از خدمات سیستم اعلام حریق برخوردار شوید.

 

هر چند وقت یکبار به خدمات اعلام حریق نیاز دارید؟

برای دریافت خدمات اعلام حریق باید به صورت دوره ای اقدام کنید. در برخی از موارد شما امکان دارد متوجه خرابی در سیستم خود شوید. در این شرایط زمان برای شما اهمیت زیادی دارد و امکان دارد خارج از برنامه ریزی دوره ای برای دریافت خدمات مربوط به نگهداری و تعمیرات سیستم اعلام حریق اقدام کنید. اما باید بدانید که به غیر این موارد شما باید برای دریافت خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری یک سیستم کاری مشخص داشته باشید و بر اساس آن خدمات خود را از شرکت های ارائه دهنده خدمات دریافت کنید.

 

خدمات بازدید از سیستم اعلام حریق

یکی از مهمترین خدمات اعلام حریق می تواند خدمات مربوط به بازدید از اعلام حریق باشد. در این شرایط شما باید از سیستم خود بازدید کنید و مطمئن شوید که سیستم شما به درستی کار می کند. برای این کار باید به افراد یا مجموعه هایی که این خدمات را ارائه می دهند رجوع کنید و از آنها بخواهید به صورت دوره ای سیستم شما را بازبینی نمایند. اما این که باید این بازدیدها به چه صورت در مورد سیستم شما انجام شود به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه دو مورد از مهمترین این موارد را خواهیم گفت:

  • میزان ریسک آتش سوزی: یکی از مواردی که شما باید بر اساس آن خدمات اعلام حریق را دریافت کنید میزان ریسکی می باشد که در مورد آتش سوزی برای محل شما وجود دارد. اگر شما در شرایطی قرار دارید که امکان دارد خطر زیادی شما را تهدید کند باید خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری را در بازه های زمانی کمتری دریافت کنید تا به صورت همیشگی از سلامت و صحت عملکرد سیستم اعلام حریق خود مطمئن باشید و این امر برای شما می تواند بسیار مهم باشد.
  • بر اساس میزان سن عملکرد سیستم اعلام حریق: از دیگر مواردی که می تواند بر دریافت خدمات اعلام حریق و مدت زمان دریافت خدمات شما اهمیت دارد سن سیستم شما می باشد. اگر سیستم شما دارای عمر زیادی می باشد باید فواصل میان هر بار خدمات تعمیر و نگهداری را به اندازه قابل توجهی کاهش دهید. اما اگر شما سیستم جدیدی دارید و به تازگی این سیستم را نصب و راه اندازی کرده اید نیازی ندارید که در فاصله های زمانی کوتاه خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری را دریافت کنید چرا که سیستم شما می تواند برای مدت بیشتری برای شما کار کند.

 

خدمات اعلام حریق

چه مواردی جز خدمات اعلام حریق محسوب می شود؟

شما برای دریافت خدمات اعلام حریق می توانید هر موردی که به بهبود عملکرد سیستم شما کمک می کند را دریافت کنید. پس از اینکه یک سیستم اعلام حریق برای شما نصب می شود شما می توانید خدمات مختلفی را دریافت کنید. از آموزش هایی که به شما داده می شود گرفته تا سرویس های دوره ای و حتی اضافه کردن تجهیزات جدیدتر به سیستم شما در بازه های زمانی مختلف، همگی مواردی هستند که شما می توانید بر اساس آنها خدمات خود را دریافت کنید.

همچنین باید بدانید که پس از خریداری کردن سیستم اعلام حریق شما می توانید در بخش خدمات اعلام حریق، نصب و راه اندازی سیستم ها را نیز دریافت کنید که این امر می تواند برای شما مهم باشد. چرا که شما بعد از خریداری کردن به نصب نیاز دارید و بعد از دریافت خدمات مربوط به نصب به خدمات دیگری مانند پشتیبانی و سرویس های دوره ای نیاز دارید و باید این خدمات را به موقع و در بازه های زمانی مشخصی دریافت کنید تا بتوانید از صحت عملکرد سیستم خود به صورت منظمی مطمئن و بهره مند شوید.

 

تعرفه خدمات نصب سیستم اعلام حریق

یکی از انواع خدمات اعلام حریق که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم خدمات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم های اعلام حریق می باشد. این خدمات دارای تعرفه ای می باشد که بر اساس آن شما می توانید هزینه های خود را پیش بینی کنید. اما باید به این نکته مهم اشاره داشته باشیم که تعرفه ای که برای این خدمات در نظر گرفته می شود به متغیرهای زیادی بستگی دارد که این متغیرها تعیین کننده می باشند. از همین رو باید بر اساس این موارد تعرفه مربوط به چنین خدماتی را مشخص کرده و استعلام بگیرید.

یکی از مواردی که برای شما در مورد خدمات اعلام حریق اهمیت دارد این است که نوع سیستم شما چیست. در نوع سیستم شما از نظر تعداد سنسورها و تعداد چراغ ها و آژیرها موردی می باشد که بر روی قیمت نصب می تواند موثر باشد. از طرفی مساحت و متراژ محیط شما هم در این امر موثر می باشد و بر روی تعرفه نهایی می تواند اثرگذار باشد. از طرفی مجموعه ای که شما با آن کار می کنید تا کار نصب و راه اندازی را انجام دهد بسته به اینکه خود سیستم را به شما ارائه داده است یا خیر و بر اساس سیاست های داخلی خود می تواند متفاوت باشد و تعرفه ای جدا برای شما داشته باشد.

 

تعرفه خدمات اعلام حریق

خدمات اعلام حریق در زمینه دریافت خدمات مربوط به سرویس های دوره ای و تعمیر و نگهداری و بازدید از سیستم می تواند متفاوت باشد. از همین رو شما باید ابتدا مشخص کنید که چه خدماتی را می خواهید دریافت کنید. سپس باید کارشناسان به سیستم شما نگاه بیاندازند و بر اساس آنچه که سیستم شما نیاز دارد خدمات مربوط به رفع نیازهای شما را انجام دهند. همه این موارد تعرفه ای دارد که شما باید برای کسب اطلاع از آنها با ما در لوتوس آریا تماس حاصل نمایید.

 

سخن پایانی

خدمات اعلام حریق می تواند شامل موارد زیادی باشد که از زمان خرید آغاز می شود و تا مدت ها بعد از استفاده از این سیستم ها می تواند ادامه داشته باشد. از همین رو شما باید با یک مجموعه برای دریافت صحیح همه این خدمات قرارداد داشته باشید تا به صورت منظم و بر اساس برنامه های زمانی مدون این خدمات را دریافت کنید و همچنین به واسطه قراردادی که دارید هزینه های خدمات خود را نیز کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *