دزدگیر

یکسره شدن دزدگیر ماشین

یکسره شدن دزدگیر ماشین

یکسره شدن دزدگیر ماشین

یکسره شدن دزدگیر ماشین چرا اتفاق می افتد و راهکار مقابله با آن چیست؟ اگرچه صدای دزدگیر می تواند موجب شود که امنیت ماشین ما تضمین شود و دزدها فرار کنند، اما اگر صدای دزدگیر به صورت بی وقفه در جریان باشد می تواند صدایی آزاردهنده محسوب شود. به همین دلیل از ریموت کنترل برای قطع کردن صدا استفاده می کنیم. اما در برخی از موارد امکان دارد بنا به دلایل مختلفی دزدگیر ماشین مدام در جریان مدار باشد و صدای آن قطع نشود. در این صورت این صدا می تواند موجب آزار خود ما و یا اطرافیانی که در آن منطقه زندگی می کنند شود. به همین دلیل باید تمام راهکارهای مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین بدانیم تا در صورت وقوع چنین شرایطی بتوانیم دزدگیر را قطع کنیم. در این مطلب قصد داریم به بررسی راهکار مقابله با صدای بی وقفه دزدگیر ماشین های سواری و شخصی بپردازیم.

 

چگونه باید سیستم دزدگیر یکسره را قطع کنیم؟

یکسره شدن دزدگیر ماشین

ما می توانیم با استفاده از کتابچه راهنمای خودرو و دزدگیر ماشین که در زمان نصب در اختیار ما قرار می گیرد با طی کردن برخی از مراحل بسیار ساده صدای دزدگیر ماشین خود را که به صورت یکسره در جریان است را قطع کنیم. نکته مهم این است که این کار اگرچه ساده است اما زمانی را از ما میگیرد به همین دلیل آموزش این راه نمی تواند برای دزدانی که قصد سرقت از ماشین را دارند مفید باشد. به همین دلیل از انتشار این مطالب در سطح فضای مجازی نگران نشوید. چرا که سارقان به خوبی راه مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین و یا قطع کردن صدای دزدگیر در حالت عادی را می دانند اما زمان کافی برای انجام این کار را در اختیار ندارند در نتیجه نمی توانند به موقع وارد عمل شده و با قطع دزدگیر ماشین اقدام به سرقت خودرو کنند.

برای اینکه بتوانیم یکسره شدن دزدگیر ماشین را قطع کنیم و شرایطی را ایجاد کنیم که دزدگیر از مدار خارج شود باید به کمک دو ابزار مهم که در ادامه به شما توضیح می دهیم شش مرحله را طی کنیم. این شش مرحله بسیار ساده هستند اما کاری تخصصی محسوب می شوند و شما باید در تمام طول انجام این مراحل دقت کافی را به خرج بدهید. در ابتدا به معرفی تجهیزات مورد نیاز برای انجام این کار خواهیم پرداخت.

 

تجهیزات مورد نیاز برای قطع کردن دزدگیر یکسره ماشین

ما به طور کلی به دو وسیله مهم برای انجام این کار نیاز داریم که عبارت هستند از:

  • یک عدد دم باریک برای قطع کردن رابط هایی که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد و می گوییم که چگونه به کمک آن باید دزدگیر را از مدار فیوز خارج کنید.
  • کتابچه راهنمای خودرو که به ما دسترسی به فیوز و تمامی اتصالات برقی را توضیح داده است و باید طبق آن پیش برویم. نکته مهم این است که این مسیر دستیابی در هر ماشین با ماشین دیگر تفاوت دارد پس برای مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین حتما باید از کتابچه راهنما همان ماشین استفاده کنیم.

 

یکسره شدن دزدگیر ماشین

آشنایی با سیستم دزدگیر ماشین

در اولین مرحله از مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین شما باید با نحوه عملکرد سیستم دزدگیر آشنا باشید. درست است زمانی که دزدگیر به صدا درآمده فرصت کافی برای مطالعه در خصوص سیستم دزدگیر ماشین را ندارید. به همین دلیل باید از همین الان به این موضوع فکر کنید و مرحله اول را پیش از آنکه دزدگیر ماشین یکسره شود انجام دهید. با مطالعه دفترچه راهنمای خودرو می توانید متوجه شوید که معمولا چه عواملی می توانند موجب بروز این اتفاق شوند. زمانی که با عوامل بروز این اتفاق آشنا شدید می توانید اطلاعات خود را در مورد نحوه مقابله با آن تکمیل کنید.

راهنما به شما کمک می کند که مسیر دستیابی به مدار اصلی را به خوبی شناسایی کنید. ما توصیه می کنیم پیش از یکسره شدن دزدگیر ماشین خود یکبار این مسیر را مرور کنید. این کار باعث می شود تا در زمانی که این مسئله برای شما حادث شد، آمادگی لازم را در اولین گام داشته باشید. در اینجا برای اینکه بتوانید صدای تولید شده را متوقف کنید زمان بسیار مهم و حیاتی می باشد. پس از قبل ای آمادگی را در خود برای مقابله با یکسره شدن صدای دزدگیر ماشین ایجاد کنید.

 

ماشین خود را روشن کنید

زمانی که بتوانید اطلاعات خود را در مورد نحوه کارکرد دزدگیرها بدانید متوجه میشوید که یکی از مواردی که می تواند موجب ریست شدن سیستم دزدگیر شود روشن شدن ماشین است. در بسیاری از انواع مدل دزدگیرها، ریست شدن می تواند یکی از ساده ترین راهکارها برای مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین باشد. سوییچ خود را در محل قرار دهید و سعی کنید که ماشین خود را با چرخاندن سوییچ روشن کنید. این امر می تواند در برابر بسیاری از دزدگیرها به درستی عمل کند و موجب قطع شدن صدای دزدگیر شود.

البته باید بدانید که از این روش سارقان برای سرقت استفاده می کنند. به همین دلیل توصیه می شود که در خودرو خود یک سوییچ مخفی قرار دهید تا اگر به این وسیله سارقان قصد داشتن صدای دزدگیر را قطع کنند نتوانند ماشین را روشن کنند و به هدف خود برسند. همین روش در زمانی که با یکسره شدن دزدگیر ماشین روبرو شده اید می تواند برای شما بسیار کارآمد و مفید باشد. از همین رو سعی کنید در اولین قدم برای جلوگیری از صدای مداوم دزدگیر خودرو خود، روشن کردن ماشین را امتحان کنید و امیدوار به نتیجه باشید.

 

درب راننده را قفل کنید

راهکارهای بسیار ساده ای برای مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین وجود دارد که یکی از آنها قفل کردن درب طرف راننده است. این کار باید حتما به واسطه سوییچ انجام شود. می شود این کار را از درون خودرو و با زدن دکمه قفل انجام داد، شاید در این صورت هم تاثیری داشته باشد اما آنچه می تواند به شما کمک کند این است که بتوانید با استفاده از سوییچ درب طرف راننده را قفل کنید. اگر ماشین در وضعیت قفل است می توانید ابتدا یک بار درب را باز کنید و سپس به صورت مجدد درب را قفل کنید.

وقتی که به کمک سوییچ درب یک بار باز و بسته می شود سیستم دزدگیر ریست می شود. از همین رو شما می توانید به راحتی با یکسره شدن دزدگیر ماشین مقابله کنید و صدای دزدگیر را قطع کنید. در واقع شما با این کار دزدگیر را از مدار خارج می کنید و می توانید این مشکل را برطرف کنید. نکته دیگر این است که در بسیاری از موارد باید در نظر داشت باشید که این راهکارها می تواند موقتی باشد و شما باید برای برطرف کردن ریشه ای این مشکل به سراغ تعمیرکاران مجاز بروید تا این مشکل به صورت کامل برطرف شود.

 

یکسره شدن دزدگیر ماشین

قطع کردن فیوزر

یکی دیگر از موثرترین و قطعا کاربردی ترین روش های مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین این است که فیوز را قطع کنید. زمانی که دزدگیر شرکتی بر روی ماشین نصب می شود، این دزدگیر جعبه فیوزی دارد که در قسمت جعبه فیوز ماشین کارگذاری شده است. شما می توانید با استفاده از دمباریک به راحتی به جعبه فیوز ماشین خود دسترسی پیدا کنید و برای قطع کردن فیوزر اقدام کنید. به این وسیله دزدگیر شما به صورت کامل از مدار خارج شده و دیگر صدا نمی دهد.

 

جعبه فیوز در کجای ماشین قرار دارد؟

بسیاری از شما شاید ندانید که در کدام قسمت ماشین جعبه فیوز واقع شده است تا بتوانید با قطع کردن فیوز دزدگیر با یکسره شدن دزدگیر ماشین مقابله کنید. در هر ماشینی در قسمت سمت چپ میله فرمان بخشی وجود دارد که در آن محل جعبه فیوز ماشین قرار گرفته شده است. برای اینکه بتوانید به راحتی جعبه فیوز را پیدا کنید می توانید به علامت نموداری که بر روی درب جعبه فیوز قرار دارد توجه کنید. این نشانه به شما می گوید که جعبه فیوزر در پشت این درب پلاستیکی واقع شده است.

فیوزهای دزدگیرها معمولا دارای علامت مشخصی هستند که می شود آنها را شناسایی کرد و برای مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین از آنها استفاده کرد اما اگر نتوانستید شناسایی کنید به سراغ دفترچه راهنمای خودرو بروید. اگر هم پس از باز کردن درب اصلی جعبه فیوز با چند جعبه فیوز داخلی روبرو شدید و کار پیدا کردن فیوز دزدگیر برای شما سخت شد باز جای نگرانی نیست چرا که دفترچه راهنمای خودرو به شما محل دقیق جعبه فیوز دزدگیر را نشان خواهد داد به این ترتیب فیوز را پیدا می کنید و تنها باید فیوزر را از مدار خارج کنید.

امکان دارد پس از اینکه فیوزر را از محل خود خارج کردید متوجه شوید که هنوز یکسره شدن دزدگیر ماشین ادامه دارد، در این شرایط باید فیوزی را که برداشته اید دوباره در محل خود قرار دهید و فیوز دیگری را امتحان کنید. این کار تا جایی ادامه دهید که به فیوز اصلی و درست برسید و با خارج کردن آن دزدگیر را از حالت یکسره خارج کنید. پس از رسیدن به فیوز دزدگیر و درآوردن آن و قطع شدن صدای دزدگیر بعد از چند ثانیه دوباره فیوزر دزدگیر را در محل خود قرار دهید.

اگر همچنان متوجه شدید که یکسره شدن دزدگیر ماشین ادامه دارد باید یکبار دیگر فیوز را خارج کنید تا صدا قطع شود سپس باید ماشین خود را به یک متخصص نشان دهید تا علت اصلی را برطرف کند. چرا که اگر با همین نکته اکتفا کنید دیگر صدای دزدگیر ماشین شما حتی در زمانی که به آن نیاز دارید در نمی آید. نکته دیگر این است که اگر دزدگیر توسط کارخانه تولید خودرو نصب نشده باشد باید کجا دنبال جعبه فیوز بگردید؟ از دفترچه راهنمای دزدگیر استفاده کنید و در محوطه موتور خودرو به دنبال جعبه فیوز بگردید و همین مراحل را تکرار کنید.

 

یکسره شدن دزدگیر ماشین

باتری خودرو خود را قطع کنید

می توانید با قطع کردن باتری خودرو خود به عنوان آخرین راهکار مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین استفاده کنید. این راه حل انتخاب آخر شما باید باشد. با توجه به قطع باتری سیستم برقی خودرو شما ریست می شود و به احتمال بسیار زیاد پس از اینکه دوباره باتری خودرو را وصل کردید دزدگیر شما صدا نخواهد داد. اما در صورتی که متوجه شدید باز هم بعد از اتصال باتری دزدگیر وارد مدار شده و یکسره کار می کند باید باتری را قطع کرده و با تعمیرکاری ماهر تماس بگرید که برای بازدید خودرو شما بیاید.

 

چگونه باتری ماشین را قطع کنیم؟

باید قسمت منفی باتری را قطع کنید که معمولا با رنگ مشکی نشان داده می شود. در این صورت باید هشدار دزدگیر شما قطع شود و این کار باید در مقابل یکسره شدن دزدگیر ماشین کاربردی باشد. سعی کنید در مرتبه اول که باتری را قطع می کنید حدود دو دقیقه منتظر بمانید و بعد مجددا باتری را وصل کنید. این کار می تواند باعث شود که دیگر دزدگیر در مدار به صورت یکسره کار نکند. اما اگر باز هم مشکلی پیش آمد باید حتما یک تعمیرکار ماشین شما را بررسی کند.

 

از کی فوب به درستی نگهداری کنید

کی فوب در بسیاری از خودروها می تواند مانع از یکسره شدن دزدگیر ماشین شود اما اگر باتری کی فوب شما ضعیف شود و یا تمام شود دیگر به درستی نمی تواند برای شما اثر بخش باشد. به همین دلیل باید پیش از آنکه کی فوب ضعیف شود باتری آن را مدام شارژ کنید تا در مواقع ضروری بتوانید از آن استفاده کنید. کی فوب در باز و بسته کردن درب ماشین و همچنین در کنترل یکسره شدن دزدگیر در خودرو ها می تواند به ما کمک زیادی کند. به همین دلیل باید در نگهداری و مراقبت از آن به خوبی کوشا باشید چرا که می تواند به عنوان ساده ترین راه برای قطع صدای دزدگیر در ماشین های مدرن مورد استفاده قرار بگیرد بدون اینکه نیازی به تخصص اضافی و یا خواندن دفترچه راهنمای ماشین و یا دزدگیر داشت باشید.

 

سخن پایانی

مراحلی که در این مطلب به شما گفتیم هر یک راهکارهایی مناسب برای مقابله با یکسره شدن دزدگیر ماشین می باشد. اگر این مراحل را بررسی کردید و در نهایت باز هم با مشکل روبرو شدید باید بدانید که حتما به یک تعمیرکار حرفه ای و ماهر برای ماشین خود نیاز دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *