دزدگیر

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟ ریسک کردن دزدگیر ماشین زمانی به کار ما می آید که بخواهیم دزدگیر را به دلیل اینکه صدای ممتد می دهد و نمی توانیم با ریموت قطع کنیم، از مدار خارج کنیم. در بسیاری از موارد شاهد این مسئله بوده اید که دزدگیر خودرو قطع نمی شود و به صورت مداوم بدون اینکه خطری ماشین را تهدید کند آژیر می کشد. از همین رو باید راهکاری برای قطع کردن سیستم دزدگیر داشته باشیم تا صدای ممتد آژیر کشیدن خودرو باعث کلافگی و شرمندگی ما نشود. در نظر داشته باشید که همسایه ها از این اتفاق چقدر کلافه می شوند و این اتفاق توسط ماشین ما در حال وقوع می باشد. از همین رو باید در نظر داشته باشید راهکارهای  قطع دزدگیر همیشه راهبردی ترین کاری است که شما می توانید انجام دهید. اینکه چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم به شما آموزش خواهیم داد.

 

آشنایی با سیستم عملکرد دزدگیر ماشین

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

برای اینکه بتوانیم بیاموزیم که چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟ باید حتما با دزدگیر ماشین و اجزای اصلی تشکیل دهنده آن آشنا باشیم به همین دلیل هم قصد داریم در ابتدا برخی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده دزدگیر یک خودرو را به شما آموزش دهیم. زمانی که شما با نحوه کارکرد دزدگیر آشنا باشید می توانید به خوبی هر نوع اختلالی که در سیستم دزدگیر به وجود می آید را شناسایی کرده و به واسطه همین آگاهی مشکل به وجود آمده را به خوبی برطرف کنید.

 •     نمایشگر ال ای دی دزدگیر: نشان دهنده این است که دزدگیر فعال بوده و ماشین به سیستم دزدگیر مجهز می باشد.
 •     کیت اصلی یا همان مرکز فرماندهی: این کیت مغز اصلی کارکرد دزدگیر می باشد و تمامی اجزای دیگر را کنترل می کند.
 •     ریموت کنترل: همه ما با ریموت کنترل کار کرده ایم و می دانیم که می تواند از راه دور سیستم دزدگیر ماشین را کنترل کند.
 •     سنسور شک: برای اینکه بتوانیم به خوبی یاد بگیریم که چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم باید با این سیستم به خوبی آشنا باشیم. سیستمی که کمک می کند هر گونه ضربه یا تاچی که روی ماشین اتفاق می افتد را شناسایی کند. با توجه به اینکه متوجه هرگونه شک به خودرو می شود می تواند به سیگنال هایی را به سیستم مرکزی ارسال کرده و به این واسطه سیستم هشدار دزدگیر را فعال کند. در صورتی که اختلالی در این سیستم باشد احتمال دارد که مدام سیگنال را به کیت اصلی ارسال کند.

 

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

ابزار مورد نیاز برای ریست کردن دزدگیر ماشین

قبل از اینکه بتوانیم آموزش ببینیم که چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم باید بدانیم که برای این کار در مواقع ضروری به چه ابزارهایی نیاز داریم.

 •     دمباریک
 •     آچار سوکت زن
 •     سیم چین نوک سوزنی
 •     انبردست
 •     سوییچ خودرو

می توانیم برای افزایش میزان ایمنی از عینک های مخصوص و یا دستکش هم برای انجام فرایند ریست کردن دزدگیر خودرو استفاده کنیم تا به این ترتسی مطمئن باشیم که تحت هیچ شرایطی در حین انجام این کار خود ما آسیبی نمی بینیم چرا که در این مسیر خطراتی هستند که ما را تهدید می کنند.

 

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

برای اینکه بتوانیم دزدگیر ماشین را ریست کرده و از صدای ممتد آژیر این دزدگیر خلاص شویم باید چند مرحله کاملا ساده و کاربردی را طی کنیم.

نکته: اصلی ترین مسئله ای که باید پیش از آغاز ریست کردن دزدگیر در نظر داشته باشیم ایمنی می باشد. در نظر داشته باشید که خطرات مختلفی می تواند ما را در زمان انجام ریست کردن تهدید کند. مهمترین این خطرات عبارت اند از:

 •     جرقه های احتمالی باتری
 •     داغ بودن المنت ها و یا برخورد با اسید باتری

با توجه به این که ما برای ریست کردن دزدگیر احتمالا باید در نهایت به سراغ باتری خودرو برویم، باید مراقب خطرات احتمالی که ممکن است برای ما به وجود آید باشیم. ما در مقاله آموزش اینکه چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم به شما توصیه می کنیم حتما در کنار دست خود، دستکش و عینک به همراه داشته باشید. این مسئله به شما کمک می کند که در صورت برخورد با جرقه های باتری و یا برخورد با المنت های داغ موتور خودرو آسیبی نبینید و بتوانید سلامتی خود را در این زمینه تضمین کنید و با خیالی آسوده دزدگیر ماشین خود را ریست کنید.

نکته: در نظر داشته باشید که برخی از روش های ساده می توانید به ما در آموزش اینکه چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم کمک کند، برای مثال خیلی مفید است که ما قبل از اینکه بخواهیم با مشکل ممتد شدن آژیر دزدگیر خود روبرو شویم، مطالعه مناسبی را بر روی دفترچه راهنمای ماشین و دفترچه راهنمای دزدگیر خود داشته باشیم. وقتی اطلاعات خود را به خوبی در این زمینه تکمیل کنیم می توانیم در صورت وقوع چنین مشکلی به راحتی محل تمامی بخش هایی که باید آنها را کنترل و چک کنیم و در نهایت دزدگیر را ریست کنیم بدانیم.

 

آموزش چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

ما چند مرحله ساده را برای ریست کردن دزدگیر ماشین خود پیش رو داریم. در مرحله اول می توانیم از روش های بسیار ساده استفاده کنیم. این روش ها می تواند اولین اقدامات ما برای ریست کردن خودرو باشد که عبارت اند از:

 •     باز و بسته کردن درب خودرو به کمک سوئیچ: اولین آموزش برای اینکه یاد بگیریم چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم و ساده ترین آموزش این است که درب خودرو را به صورت دستی و یا با استفاده از سوئیچ خودرو باز و بسته کنیم. امکان دارد با این کار سیستم دزدگیر خودرو شما ریست شود و دیگر سیگنال به سیستم هشدار و آژیر دزدگیر شما بی دلیل ارسال نشود و همین مسئله موجب شود که صدای ممتد آژیر دزدگیر شما به صورت کامل قطع شود. اما اگر این راه جواب نداد نگران نباشید. یک راه ساده دیگر هم وجود دارد.
 •     روشن کردن خودرو: در بسیاری از موارد با روشن کردن خودور سیستم دزدگیر خودرو ریست شده و دیگر نیازی به انجام سایر مراحل برای ریست کردن دزدگیر ندارید. اما امکان دارد که این روش نتواند باعث قطع شدن صدای آژیر دزدگیر شود و شما ناچار شوید که سایر راه ها را بررسی کنید.

 

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

چک کردن فیوزها

اگر از دو روش اول استفاده کردید اما موفق به ریست کردن دزدگیر ماشین خود نشدید می توانید از راه چک کردن فیوزها وارد شوید و دزدگیر خود را ریست کنید. برای اینکه به خوبی آموزش ببینیم که باید چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم، حتما باید از محل فیوز دزدگیر و فیوز ماشین با خبر باشیم، آدرس فیوزها را می توانیم در دفترچه های راهنما بررسی کنیم که به شما در این خصوص هشدار دادریم و توصیه کردیم که حتما آنها را از قبل مطالعه کرده باشید.

فیوزها باعث می شوند که سیستم برق از سیستم دزدگیر جدا شود و همین مسئله می تواند به ما در اینکه چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم کمک کند. اگر فیوزها را جدا کردید و در نهایت بازهم دزدگیر شما ریست نشد باید به سراغ راه های دیگری بروید و آنها را مورد بررسی قرار دهید. این امکان را هم در نظر بگیرید که احتمال دارد دزدگیر شما دچار اختلال مهمی شده باشد و دیگر به همین راحتی ها ریست نشود. به همین دلیل باید به فکر خبر کردن یک فرد ماهر برای این کار هم در کنار اقدام بعدی خود باشید.

 

باتری را قطع کنید

اگر بخواهیم در یک کلمه بگوییم که باید چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم، باید به قطع کردن سیستم برق از سیستم هشدار اشاره کنیم. در واقع چه بخواهیم ماشین را روشن و خاموش کنیم یا چه بخواهیم فیوزها را قطع کنیم در تلاش هستیم تا برق را از جریان سیستم هشدار دزدگیر بگیریم. اما اگر کارهای قبلی را انجام دادیم ولی جوابی نگرفتیم باید به سراغ قطع کردن برق خودرو برویم و از این طریق دزدگیر خودرو خود را ریست کنیم تا بتوانیم از شر مشکل سروصدای دائمی دزدگیر ماشین خود خلاص شویم.

برای اینکه بتوانیم باتری را جدا کنیم و سیستم برق را از کار بیندازیم باید سیم مشکی را از باتری جدا کنیم. در صورتی که باتری و خودرو نو باشد علامت منفی در کنار سیم و یا زیر سیم باتری وجود دارد. اما اگر باتری قدیمی باشد و دیگر علامت منفی قابل رویت نباشد جای نگرانی نیست، رنگ مشکی نشان دهنده سیم منفی است که باید جدا شود. برای اینکه به خوبی بیاموزیم که باید چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم می توانیم با جدا کردن باتری کار را تمام کرده و صدای دزدگیر خود را قطع کرده و دزدگیر را ریست کنیم.

 

چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم؟

جدا کردن بخش غیر فابریک

یک احتمالی هم وجود دارد که باید در انتهای مطلب آموزش چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم به شما بگوییم. امکان دارد که دزدگیر شما مستقیم به باتری متصل نباشد و یک سیستم بک آپ باتری هم برای آن وجود داشته باشد. در این صورت اگر برق باتری را هم جدا کنیم این سیستم بک آپ احتمال دارد که به کار خود ادامه داده و عملیات برق رسانی را انجام دهد. به همین دلیل هم باید به سراغ آن بخش رفته و سعی کنید سیستم بک آپ باتری را جدا کنید. به این ترتیب خیال شما راحت می شود که دزدگیر شما ریست می شود.

نکته: ما به شما گفتیم که چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم اما اگر این مراحل را طی کردید و باز هم شاهد ریست شدن باتری خودرو خود نبودید چه باید کرد؟ یعنی بعد از اینکه باتری را دوباره وصل کردید، مجددا دزدگیر شما به صدا در آمد و هشدارهای بی مورد داد باید چه کاری انجام دهیم؟ در این شرایط دیگر هیچ راهکاری وجود ندارد. باید سعی کنید که باتری را کاملا قطع کنید تا صدا قطع شود و دیگر باتری را وصل نکنید. سپس به سراغ یک تعمیرکار حرفه ای بروید تا او به ماشین شما سری بزند. مشکل به وجود آمده را مورد بررسی قرار دهد و در نهایت به صورت کاملا اساسی برای رفع ایراد دزدگیر ماشین شما اقدام کرده و به صورت نرم افزاری و یا به روش های دیگر دزدگیر ماشین شما را ریست کند.

 

سخن پایانی

ما در این مطلب به شما آموزش دادیم که باید چگونه دزدگیر ماشین را ریست کنیم اما در نهایت باید بدانید که این راهکارها همیشه مورد استفاده قرار نمی گیرد. احتمال دارد که شما در طول کل دوران زندگی خود فقط به تعداد انگشتان یک دست مجبور به ریست کردن دزدگیر ماشینی شوید اما در همان تعداد اگر به خوبی از این روش مطلع باشید می توانید به خوبی از آن استفاده کرده و خودتان و اطرافیانتان را از شر صدای ناهنجار آژیر ممتد دزدگیر ماشین خود و یا ماشین همسایه تان راحت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *