دزدگیر

چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟ بسیاری مواقع برای ما پیش آمده است که متوجه شده ایم که دزدگیر ماشین ما یا بیش از اندازه حساس است و یا دارای میزان حساسیت بسیار پایینی می باشد. از همین رو نیاز پیدا کرده ایم که میزان حساسیت دزدگیر ماشین خود را کم و زیاد کنیم. در نظر داشته باشید معمولا به صورت پیش فرض دزدگیرها دارای حساسیت بالا هستند. این مسئله می تواند برای ما مشکلاتی را بوجود آورد، اما گاهی پیش می آید که خودرویی می خریم که قبلا صاحب خودرو حساسیت دزدگیر خود را خیلی پایین آورده است و ما می خواهیم تغییر دهیم چرا که این مسئله هم می تواند برای ما مشکلاتی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل ما در این مسلب قصد داریم به سه سوال مهم پاسخ دهیم:

  •     چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟
  •     چگونه حساسیت دزدگیر ماشین را کم کنیم؟
  •     چگونه حساسیت دزدگیر ماشین را زیاد کنیم؟

در ابتدا باید بدانیم که منظور از حساسیت دزدگیر چیست؟ به همین دلیل ما در ابتدای این مطلب این مسئله را بررسی می کنیم و سپس به سراغ آموزش کنترل کردن میزان حساسیت دزدگیر ماشین می رویم و آن را به شما توضیح می دهیم.

 

منظور از حساسیت دزدگیر ماشین چیست؟

چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟

پیش از آنکه بخواهیم بیاموزیم که چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟ باید بدانیم که منظور ما حساسیت دزدگیر ماشین چیست؟ دزدگیر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها سنسور شک می باشد. سنسور شک دزدگیر به این ترتیب عمل می کند که در برابر صدا، تاچ و ضربه حساس بوده و به محض وقوع یکی از این موارد یا همه این موارد به کیت مرکزی که بخش مهم دزدگیر می باشد متصل شده و سیگنال هایی را ارسال می کند. کیت مرکزی هم سیستم هشدار دزدگیر را فعال می کند.

در بسیاری از موارد ما لازم داریم بدانیم که چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟ چرا که امکان دارد حساسیت سنسور شک به وقایع اطراف ماشین کم باشد و همین مسئله موجب شود که سارقان به سراغ قالپاق ها، صندوق عقب و یا کندن آرم و پلاک خودرو روی بیاورند. در برخی از مواقع هم احتمال دارد که حساسیت بسیار بالا باشد و همین مسئله موجب شود که حتی با رد شدن یک ماشین از کنار ماشین ما، به صورت کاملا بی مورد صدای آژیر دزدگیر ما بلند شود و موجب شود که آسایش ما از بین برود و اذیت شویم.

 

چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟

چگونه حساسیت دزدگیر ماشین را زیاد کنیم؟

برای اینکه یاد بگیریم که باید چگونه دزدگیر ماشین خودمان را به صورت دلخواه خود حساس کنیم باید سه مرحله اصلی و کلی را طی کنیم. در صورتی که شما با ساختار اصلی دزدگیر خودرو آشنایی داشته باشید می توانید به خوبی این مسئله را درک کنید که این مراحل پیچیده و سخت محسوب نمی شوند. اما اگر هنوز به ساختار کلی سیستم دزدگیر خودرو مسلط نیستید شاید این مسئله برای شما کمی سخت به نظر برسد. به همین دلیل ما در ادامه مطلب ، برای اینکه به خوبی بیاموزیم که باید چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟ قصد داریم این مراحل را با جزئیات بیشتری به شما عزیزان معرفی کنیم.

نکته: پیش از معرفی این سه بخش باید به شما بگوییم که طرح سوال اینکه چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟ با سوال اینکه چگونه حساسیت دزدگیر ماشین را زیاد کنیم یکسان می باشد. در واقع با زیاد کردن حساسیت دزدگیر ماشین، دزدگیر حساس تر شده و همین مسئله موجب می شود که به کوچکترین برخوردی و یا به کوچکترین صدایی واکنش نشان دهد. به این ترتیب احتمالا میزان امنیت ماشین شما افزایش یافته و میزان آسایش شما کاهش می یابد.

 

پیدا کردن محل قرار گیری سنسور شک

برای اینکه به خوبی بیاموزیم که چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟ باید ابتدا بدانیم که سنسور شکا در کجای ماشین قرار دارد؟ در صورتی که محل قرار داشتن سنسور شک را ندانیم چگونه ممکن است که بتوانیم تنظیمات مربوط به سنسور شک را به درستی انجام دهیم تا حساسیت دزدگیر ماشین خود را افزایش دهیم؟ به صورت عمومی شما می توانید سنسور ضربه یا همان سنسور شک را در هر ماشینی در قسمت زیر داشبورد پیدا کنید. البته باید بدانید که این سنسور در سمت شاگرد جایگذاری نمی شود و در سمت راننده قرار دارد.

باید بدانید که سنسور ضربه یا همان سنسور شک در هر ماشینی یک جعبه کوچک می باشد. در برخی از مدل های دزدگیرها این جعبه مشکی و در برخی دیگر از مدل ها این جعبه شفاف می باشد. اینکه شفاف یا مشکی باشد تفاوت چندانی در نوع کاربری آن ندارد. برای اینکه یاد بگیریم که چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم باید حتما در ابتدا این سنسور را بیابیم. اگر موفق به پیدا کردن آن نشدیم میتوانیم از دفترچه راهنمای دزدگیر استفاده کنیم. در آنجا به ما محل و شکل سنسور شک دزدگیر را آموزش داده اند.

 

پیدا کردن صفحه تنظیم

در ادامه یادگیری اینکه چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم باید به سراغ پیدا کردن صفحه تنظیم پس از پیدا کردن جعبه سنسور برویم. در امتداد یک طرف ماژول یک صفحه کاملا کوچک وجود دارد که به آن صفحه تنظیم گفته می شود که کار اصلی ما برای تنظیم کردن حساسیت و یا زیاد کردن حساسیت دزدگیر به آن مربوط می شود. برای افزایش حساسیت دزدگیر خودرو خود باید در این مرحله انگشت خودتان یا نوک پیچ گوشتی را در شکاف قرار داده و به سمت عقربه های ساعت بچرخانید. به این ترتیب می توانید میزان حساسیت دزدگیر را افزایش دهید.

 

تست حساسیت دزدگیر ماشین

بعد از اینکه آموختیم چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم و مراحل را جهت حساس تر کردن سنسور شک دزدگیر ماشین خود انجام دادیم ، باید مطمئن شویم که همه چیز را به درستی انجام داده ایم. از طرفی باید از میزان حساسیت دزدگیر خودرو خود هم اطمینان حاصل کنیم تا مطمئن شویم که حساسیت دقیقا به همان اندازه ای که مد نظر ما می باشد بالا رفته است یا خیر؟ برای همین باید تست حساسیت خودرو را بگیریم تا به این ترتیب مطمئن شویم که همه چیز درست است. برای اینکه بتوانیم تست درستی بگیریم باید سعی کنیم که به نقاط مختلف خودرو ضربه بزنیم.

برای اینکه بعد از اینکه یاد گرفتیم که چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم ، دزدگیر ماشین را فعال می کنیم. سپس با دست خالی به چهار طرف خودرو خود ضربات آرامی را می زنیم. این کار را باید به شکلی انجام دهیم که خودرو ما آسیبی نبیند. بر اساس شدت ضرباتی که می زنیم می توانیم متوجه شویم که میزان حساسیت دزدگیر ماشین ما به اندازه دلخواه ماه مناسب است یا خیر؟ فرض کنید حساسیت را افزایش داده اید اما بیش از اندازه سنسور دزدگیر حساس شده است. حالا باید حساسیت سنسور دزدگیر خود را کاهش دهید. اما چگونه؟

 

چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم؟

چگونه حساسیت دزدگیر ماشین را کم کنیم؟

بعد از اینکه یاد گرفتیم چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم، نوبت به آن می رسد که بیاموزیم چگونه باید حساسیت دزدگیر ماشین را کم کنیم. برای این کار باید پس از رسیدن به صفحه تنظیم، شکاف صفحه تنظیم را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانیم تا حساسیت را کاهش دهیم. یعنی بر خلاف زیاد کردن حساسیت که به سمت عقربه ای ساعت می چرخانید عمل کنید تا به این ترتیب بتوانید میزان حساسیت را به اندازه دلخواه و مورد نظر خود کاهش دهید.

 

سخن پایانی

ما آموختیم که چگونه دزدگیر ماشین را حساس کنیم اما باید بدانید که سنسور شک دارای حساسیت بالایی می باشد. به همین دلیل نباید مدام به دنبال این باشید که میزان حساسیت را کم و زیاد کنید. سعی کنید یک بار تنظیم کرده و برای همیشه در همان حالت نگه دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *