دزدگیر

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

دزدگیر خودرو جزو تجهیزات مهم و ضروری ماشین به حساب می‌آید دزدگیر خودرو جزو تجهیزات مهم و ضروری ماشین به حساب می‌آید سنسور و آژیرهای استفاده شده در آن دارای کاربرد خاصی هستند و به منظور هشداردهی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. توجه داشته باشید در صورتی که سيستم هشدار دزدگير در خودرو به موقع قطع و خاموش نشود، مى‌تواند بسيار آزاردهنده بوده و سبب ایجاد مشکلاتی شود.

با استفاده از دزدگیر خودرو دیگر نیازی به نگرانی و استرس نخواهید داشت و می‌توانید با خیالی راحت حتی بدون ماشین نیز از جایی به جای دیگری بروید. چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم جزو سوالات متداولی است که امروزه بسیاری از مردم از آن مطلع نیستند.

در ادامه به مطالعه و بررسی مطالب بیشتری راجع به چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

توضیحاتی درمورد دزدگیر ماشین و اجزای آن

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

دزدگیر ماشین وسیله‌ای پیشرفته بوده که با پیشرفت روز افرزون تکنولوژی، خودروهای ساخت جدید نیز به سیستم‌های دزدگیر پیشرفته‌تری مجهز شده‌اند که دیگر امکان دزدی در آن‌ها به 0% رسیده است. این خودروها به شکلی طراحی و ساخته شده‌اند که اگر کسی قصد سرقت آن را داشته باشد، صاحب خودرو می‌تواند با قفل کردن موتور آن، به خودرو اجازه روشن شدن ندهد. در این حالت ماشین روشن نشده و کار سارق ناتمام خواهد ماند. این مزیت خودروهای جدید توانست مورد توجه قرار گرفته و خیال صاحبان خودرو را راحت کند. ولی دزدگیر هم همانند هر سیستم و وسیله دیگری ساخت دست انسان بوده و می‌تواند معایبی نیز داشته باشد.

یافتن پاسخ چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم نیاز به یک‌سری دانسته‌هایی دارد که باید با مفاهیم کلی دزدگیر آشنا باشیم. دزدگیرهای بسیار متفاوتی در بازار موجود است که دارای تنوع زیادی نیز هستند. با گذشت زمان و پیشرفت سیستم خودرو، دزدگیرها از عملکرد و ساختار بهتری از قبل برخوردار شده‌اند و به همین منظور دارای میزان اطمینان بسیاری می‌باشند.

نکته مهمی که در پاسخ به سوال چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم وجود دارد، این است که بسیاری از دزدگیرها دارای اجزا و نحوه باز کردن یکسانی هستند و شما نیز می‌توانید از این روش برای منفعت خود استفاده کنید. تمامی دزدگیرهای ساخته شده و موجود در بازار از اجزا و وسایل ذیل تشکیل شده‌اند:

ریموت

ریموت جزو اجزای مهم دزدگیر بوده که دارای یکسری وظایفی است که وظایف خود را با استفاده از امواج رادیویی انجام می‌دهد. وظیفه اصلی ریموت‌های دزدگیر این است که آژیر صدا را روشن و خاموش کنند که در این حالت می‌توان دزدگیرهای نصب شده را از راه دور نیز کنترل و مدیریت کرد.

کیت اصلی

کیت اصلی یکی دیگر از وسیله‌های دزدگیر بوده و به عنوان هسته اصلی آن شناخته شده است. کیت اصلی نیز وظایفی دارد که وظیفه اصلی آن کنترل کردن قطعات بوده و موظف است تا تمامی قطعات و عملکرد آن‌ها را زیر نظر بگیرد. اگر این وسیله دزدگیر خراب شده یا از کار بیفتد، سیستم دزدگیر به صورت کلی دچار بروز اختلال و مشکلاتی خواهد شد. در این صورت این وسیله قادر به انجام امور و ادامه فعالیت خود نخواهد بود.

نمایشگر

نمایشگر جزو قطعات اصلی دزدگیر ماشین بوده که می‌تواند از اطراف فیلمبرداری کند. در این صورت هیچ سارقی اجازه نزدیک شدن و ورود به ماشین شما را نخواهد داشت، چرا که با استفاده از نمایشگر راه فراری برای او باقی نخواهد ماند و در صورت انجام سرقت دستگیر خواهد شد.

سنسور شوک

سنسور شوک به شکلی طراحی و ساخته شده که به هر نوع اتفاق و واقعه‌ای که در بدنه ماشین ایجاد شده باشد حساس است. این سنسور می‌تواند در صورت بروز سیگنال یا هر چیز دیگری، سریعا آن را به کیت اصلی خبر دهد. البته توجه داشته باشید که هر نوع ماشینی با نوع‌های دیگر فرق داشته و اجزای آن نیز با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

 

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

پرسش چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم دارای پاسخ‌های بسیاری است و گاهی اوقات بنا به دلایلی مجبور به استفاده از راهکارهایی خواهیم بود. در پاسخ به آن می‌توان گفت: بازکردن دزدگیر ماشین در برخی مواقع امری مهم و ضروری است و باید انجام شود. ولی گاهی اوقات ممکن است ریموت دزدگیر ماشین‌تان را گم کرده یا حتی جا گذاشته باشید.

ولی حال که قصد سوار شدن به خودرو را دارید باید با برخورداری از یکسری علم و دانشی، بتوانید به سوال چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم پاسخ دهید. البته توجه داشته باشید که تعداد بسیاری راهکار و روش برای باز کردن آن وجود دارد و شما نیز خواهید توانست با کمک گرفتن از آن‌ها، دزدگیر خودرو را باز کرده و از این طریق بتوانید به امور خود رسیدگی کنید.

 

در باز کردن دزدگیر ماشین به چه ابزار و تجهیزاتی نیاز داریم؟

این کار نیز همانند سایر امور حرفه‌ای بوده و باید برای انجام یکسری دانش و لوازمی داشته باشید تا بتوانید از عهده انجام آن بربیایید. به همین منظور برای اینکه بتوانید با استفاده از پاسخ چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم، آن را قطع کرده و به امور خود رسیدگی کنید به تجهیزات ذیل نیاز خواهید داشت:

 • انبردست
 • سوییچ خودرو
 • عینک ایمنی
 • آچار
 • سیم‌چین نوک سوزنی
 • دستکش‌های ضخیم
 • سوکت‌زن

تمامی این نمونه‌ها جزو لوازماتی هستند که برای پرسش چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم ضروری بوده و شما نیز باید بتوانید با تهیه هر یک، سریعا قادر به باز کردن دزدگیر شوید.

 

نحوه باز کردن دزدگیر ماشین

این موضوع جزو مسائل حائز اهمیتی بوده که از میزان ارزش بسیاری برخوردار است. باز کردن دزدگیر ماشین در بسیاری از موارد دچار مزیت و ویژگی‌های بسیاری بوده و برای اینکه بتوانید به سوال چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم پاسخ دهید، نیاز به 5 گام خواهید داشت که پس از انتخاب و طی کردن هر کدام از این پنج مرحله خواهید توانست به امور خود رسیدگی کرده و با ترفند جذابی دزدگیر ماشین را باز کنید. در ادامه به معرفی و بررسی یکسری راهکارهایی به منظور باز کردن یا همان غیرفعال کردن دزدگیر ماشین می‌پردازیم.

 

اول ایمنی را در نظر گرفته و سپس مشغول کارهایتان شوید

برای اینکه بتوانید پاسخ مناسب و درستی برای چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم بیابید، لازم است ایمنی کامل را در هر کار خود رعایت کنید. چرا که ممکن است در حین انجام امور خود با یکسری مشکلات و خطراتی روبه‌رو شوید و در این صورت بهتر است که در کار خود ایمنی و مواظبت مورد نیاز را داشته باشید.

نحوه باز کردن دزدگیر ماشین نیز یکی از امور پرخطری است که احتمال دارد در حین کار شما را دچار مشکلاتی کند. این کار نیز همانند سایر امور دارای خطراتی است که از آن‌ها می‌توان به بروز جرقه‌های احتمالی و المنت‌های داغ ماشین اشاره کرد. سعی کنید به منظور در امان ماندن، همیشه از عینک و دستکش‌های مخصوص این نوع مشاغل استفاده کنید. چرا که در باز کردن دزدگیر ماشین مستقیم با باتری آن سروکار خواهید داشت و این امر می‌تواند سبب بروز جرقه‌هایی شود که این موضوعی خطرناک است.

 

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

فیوزها را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید

مورد بررسی قرار دادن فیوزها یکی دیگر از روش‌های چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم بوده است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که نگاه کردن به فیوزها در باز کردن دزدگیر ماشین تأثیری نخواهد داشت و ضرورتی بر انجام این کار نمی‌بینند. ولی بهتر است قبل از اینکه امور دیگری انجام دهید، به این کار مشغول شوید تا بتوانید در صورت بروز مشکلی در فیوزها، آن را سریعا برطرف کنید.

 

سیم زمین را از باتری مورد استفاده جدا کنید

پس از اینکه توانستید ایمنی مورد نیاز را تأمین کنید، زمان این است که کابل‌هایی را که دارای بار و قطب منفی هستند جدا سازی کنید. در این مرحله برای اینکه بتوانید دزدگیر ماشین را باز کنید باید برق را از سیستم هشدار جدا کنید. سیم زمین دارای رنگبندی سیاه بوده و گاهی اوقات‌ می‌توانید با انداختن نگاهی به اطراف آن، علامت منفی حک شده را ببینید.

حال برای اینکه بتوانید این جداسازی را انجام دهید، نیاز به آچاری بنام سوکت‌زن خواهید داشت. با استفاده از این نوع آچار می‌توانید پیچ‌های موجود در بدنه باتری را شل کرده و پیچ‌ها را در جهت گردش عقربه‌های ساعت چرخانده و تنظیم کنید. زمانی که توانستید به صورت کامل پیچ‌ها را شل کنید و هیچ سفتی باقی نماند، زمان برداشتن سیم مشکی رنگ است.

نکته: در این بخش بهتر است به منظور اطمینان یافتن از بدنه کابل، آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید. چرا که اگر کابل دچار مشکلی بوده باشد، باید بتوانید با کمک گرفتن از راهکارهایی، آن‌ها را برطرف و سپس حل کنید. برای مثال در صورتی که بدنه کابل مشکی رنگ دارای خوردگی شدیدی بود، با به کار بردن مقدار نوشابه یا هر ماده این چنینی می‌توانید آن را شست‌وشو دهید.

توجه داشته باشید که باتری تنها دارای کابل سیاه نبوده و کابل‌های دیگری نیز دارا است. برای مثال با جدا سازی کابل سیاه، چشم افراد به کابل قرمز خواهد افتاد و ممکن است فکر کنند که کابل قرمز دچار برق گرفتگی‌شان خواهد شد. ولی باید بدانید تا زمانی که کابل سیاه رنگ قطع و بدون استفاده است، هیچ برق گرفتگی و مشکلات این چنینی رخ نخواهد داد. به این صورت خواهید توانست امور خود را به صورت تمام و کمال انجام دهید. حال به مدت 1 ساعت تایم گرفته و به خودرو و باتری آن دستی نزنید تا در این مدت برق ماشین خود به خود خالی و صفر شود.

 

قسمتی که فابریک نیست را از سایر بخش ها جدا کنید

در صورتی که از مراحل بالا درست استفاده کرده باشید، دزدگیر ماشین شما باید باز یا همان غیرفعال شده باشد. مرحله‌ آخری که می‌توانید از آن برای چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم استفاده کنید، این است که بخش نافابریک را از بخش‌های دیگر جدا کنید. ولی اگر با انجام آن‌ها هنوز دزدگیر باز نشده، ممکن است دزدگیر فابریک یا همان اصلی که از روزهای نخست بوده دیگر در خودرو نیست.

این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که آن را خود یا حتی مکانیکی روی ماشین نصب کرده باشید که در این شرایط بهتر است قطعه‌ای را که بک ‌آپ دارد را قطع کرده و از بین ببرید.

 

چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم؟

باطری مورد نظر را متصل کنید

حال پس از طی کردن مراحل بالا، زمان این است که دوباره آچار سوکت‌زن را در دست گرفته و سیم سیاه رنگ را به باتری خودرو متصل کنید. سعی کنید در هنگام بستن پیچ‌های آن از نهایت قدرت و توان خود استفاده کنید تا بتوانید آن‌ها را محکم ببندید و شل نباشند. زمانی که کار را به اتمام رساندید، سیستم خودروی خود را راه اندازی دوباره کنید. پس از این مرحله دزدگیر از کار خواهد افتاد و دیگر هیچ صدایی نخواهد داشت.

با کمک گرفتن از روش‌های بالا می‌توانید جواب چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم را پیدا کنید.

 

آیا روش دیگری برای سوال چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم وجود دارد؟

بله، روش دیگری به نام قطع کردن صدای دزدگیر بدون کنترل از راه دور نیز وجود دارد که شما می‌توانید با هر کدام از روش‌های موجود راحت بودید، آن را مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به روش دوم چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم می‌پردازیم.

 1. با به کار گیری کلید اصلی خودرو، درب راننده را باز کرده و سپس در خودرو بنشینید.
 2. کلید را در جای سوئیچ قرار داده و خودروی خود را روشن کنید.
 3. قفل تمامی درب‌های خودرو را از داخل باز کنید.
 4. استارت زده و ماشین را روشن کنید.
 5. به دنبال ابزار و تجهیزات دزدگیر خودرو از چارچوب درونی ماشین باشید و پس از پیدا کردن آن‌ها، کابل‌های دزدگیر را از سیستم اصلی خاموش و قطع کنید.

با استفاده از این روش به راحتی و در کم‌ترین زمان خواهید توانست پاسخی برای چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم یافته و بر طبق آن پیش روید.

 

سخن پایانی

دزدگیر جزو لوازماتی است که برخورداری و استفاده از آن امری ضروی به حساب می‌آید. انسان‌ها برای اینکه بتوانند از سرقت و دزدی خودروی خود جلوگیری کنند، باید از این وسیله استفاده کنند. به این طریق می‌توانند با نصب دزدگیر، درصورت بروز سرقتی با صدای آن آگاه شده و نسبت به جلوگیری از سرقت اقدام کنند.

برای سوال چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم، راه حل‌های متفاوتی بسته به شرایط ارائه شد که شما می‌توانید از هر کدام استفاده کرده و مشکل خود را برطرف کنید. امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد چگونه دزدگیر ماشین را باز کنیم را در اختیارتان گذاشته باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *