دزدگیر

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

دزدگیر سمند نوعی سیستم امنیتی بوده که دارای تعدادی آژیرو سنسور است. این دسته از تجهیزات سبب بهتر شدن عملکرد دزدگیر شده و می‌توانند در زمان مورد نیاز جهت هشداردهی فعال شوند. سيستم هشدار یا دزدگير ماشین در صورتی که در زمان مناسبی فعال یا غیرفعال نشود، امکان بروز مشکلاتی وجود خواهد داشت.

دزدگیر خودرو وسیله‌ای بسیار کاربردی است که می‌تواند خیال رانندگان را از جهات مختلفی راحت کند. امروزه با پیشرفت جامعه و تکنولوژی تجهیزات بروزتری وارد بازار می‌شود. خودروهای سمند جدید و امروزی به سیستم‌های دزدگیر پیشرفته‌تری مجهز هستند و اگر  کسی قصد سرقت آن‌ها را داشته باشد، صاحب خودرو به راحتی می‌تواند موتور خودرو را قفل کند. چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم جزو سوالات پرتکرار بوده است که بسیاری از افراد از آن آگاهی ندارند.

در ادامه به مطالعه و بررسی مطالب بیشتری راجع به چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

 

دزدگیر دارای چه قسمت هایی است؟

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

دزدگیر جزو تجهیزاتی به شمار می‌روند که وجود آن ضروری بوده و هر فردی نه تنها صاحب سمند، بلکه سایر افراد دارای خودرو موظف به استفاده از آن هستند. دزدگیر سمند نیز دارای اجزا و قسمت‌های گوناگونی بوده که هر یک از آن‌ها دارای نقش بسزایی در عملکرد دزدگیر هستند. برخورداری از هر کدام این قسمت و قطعات نقش بسزایی در چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم و همچنین مورد استفاده قرار دهیم دارد. از تجهیزات و قسمت‌های دزدگیر می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • ریموت
  • چراغ LED داخلی
  • نمایشگر
  • سنسور شوک
  • کیت اصلی

تمامی دزدگیرهای ساخته شده و موجود در بازار دارای این تجهیزات بوده و شما برای اینکه بتوانید پاسخ مناسبی برای اینکه چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم بیابید، باید با تمامی آن‌ها آشنایی داشته باشید.

 

دزدگیر سمند

دزدگیر سمند نیز جزو دزدگیرهای موجود در بازار بوده که عملکرد خوبی دارد. دزدگیرهای خودرو دارای یک گیرنده رادیویی بنام Radio receiver هستند که به صاحب خودرو این امکان را می‌دهند تا با استفاده از یک کلید بیسیم دزدگیر و خودروی خود را کنترل کرده و درصورت بروز مشکلی سریعا دست به کار شود. دزدگیرخودروی سمند به دو دسته تقسیم‌بندی شده که هر یک از این دسته‌ها دارای مزیت و ویژگی‌های بخصوصی هستند. دو نوع دزدگیر سمند عبارتند از:

  1. نوع اول دزدگیری به شکل OEM است که از همان ابتدای زمان تولید روی خودرو نصب و فعال خواهد شد.
  2. نوع دوم دزدگیر Aftermarket بوده که توسط صاحب خودرو پس از تحویل گرفتن خودرو از کارخانه نصب و فعال خواهد شد.

بسیاری از دزدگیرهای موجود در بازار به شکلی طراحی شده‌اند که هم دزد و هم سوئیچ به حساب می‌آیند و به همین دلیل دارای مزیت و عملکرد بهتری هستند. این نوع دزدگیرها دارای طرف‌داران بسیاری بوده و در واقع جزو دزدگیرهای ساده‌ای هستند که در صورت برخورد یا حتی دستکاری از خود صدای آژیر ایجاد خواهند کرد.

 

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

آموزش نصب دزدگیر سمند

سیم کشی خودرو سمند نیز مشابه پژو ۴۰۵ بوده و می‌توان گفت: از تغییرات کوچکی با یکدیگر دارا هستند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید پاسخی برای چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم بیابید، باید از نحوه نصب دزدگیر سمند آگاهی داشته باشید. در ادامه به آموزش نصب کردن دزدگیر سمند می‌پردازیم.

برای پاسخ به چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم در ابتدای کار باید از قابی که زیر فرمان قرار گرفته شروع به کار کنیم. در این حال باید اول قاب زیر فرمان را با استفاده از ابزاری باز کرده و سپس سیم مثبت دایم را به سیمی که دارای سوکت مشکی است متصل کنیم. پس از این کار کابل نارنجی رنگ را بر روی سوکت توسی رنگ گذاشته و با بکار گیری وسیله‌ای سیم‌های رله را قطع کنید و سپس هر کدام را به اطراف ببندید. حال سیم acc را برداشته و به کابلی که سمت سوئیچ قرار گرفته می‌بندیم. کابل مشکی رنگ را باید به یکی از اتصالات بدنه پیچ کرده و سپس کابل‌های راهنما را به کمک وسیله‌ای بنام تستر یا اهم متر از سوکتی که در پایین دسته راهنما قرار گرفته را تعیین کرده و کابل‌های راهنمای دزدگیر را به این دسته از کابل‌ها وصل خواهیم کرد.

برای اینکه بتوانید سیم‌های تحریک قفل مرکزی را پیدا کنید، باید قفل مرکزی را از محل قرارگیری خود رهایی بخشیده و سپس با استفاده از تستر آن را بشناسیم. حال برای اینکه بتوانید سیم لادری را در سمند معمولی را پیدا کرده و سپس رکاب موجود در سمت شاگرد را در آورده و در عوض سوکت مشکی را به کابل سبز رنگی که در کنار پین قفل کننده سوکت قرار گرفته ببندید. حال می‌توانید قاب پلاستیکی که در کنار پای شاگرد وجود دارد را در بیاورید و سپس 6 سری سوکت را در دو ردیف کنار یکدیگر گذاشته و ببینید که سیم کرم رنگ روی سوکت قهوه‌ای رنگ قرار گرفته است.

نکته: توجه داشته باشید که در سمند نوع مالتی پلکس، محل قرارگیری کابل‌ها مقداری متفاوت بوده و با یکدیگر فرق دارند. موضوعات بیان شده قسمتی از پاسخ چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم بوده و در ادامه به سایر پاسخ‌های آن خواهید پرداخت.

 

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم، ولی از پاسخ و نحوه انجام آن مطلع نبوده باشید. برای پاسخ دادن به این سوال چندین روش وجود دارد که شما می‌توانید با هر یک از آن‌ها اقدام به فعال کردن دزدگیر کنید. در ادامه به معرفی و بررسی روش‌هایی که با آن‌ها می‌توان به پرسش چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم پاسخ داد می‌پردازیم.

سیستم قفل مرکزی سمند LX از سه بخش برخوردار است که هر کدام دارای عملکرد خاصی هستند. این سه بخش عبارتنداز:

آژیر

آژیر نیز جزو لوازمات ضروری است که درصورت عدم برخورداری از آن می‌تواند سبب بروز مشکلاتی شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر ارتباطی که میان کابل آژیر و واحد قفل مرکزی وجود دارد قطع و از بین رفته باشد، آژیر موجود فعال شده و از خود صدایی تولید خواهد کرد.

مدار گيرنده راديويي ريموت

مدار گیرنده رادیویی ریموت پاسخ دیگری برای پرسش چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم بوده و این بخش به شکل جداگانه و بدون هیچ گونه چسبندگی یا نزدیکی در سمند LX قرار گرفته است. این مدار موظف است تا امواج رادیویی را از ریموت جذب کرده و آن‌ها را به صورت اطلاعات دیجیتال تبدیل کند و همچنین باید اطلاعاتی را که به دست آمده را با یک کد خاص مورد مقایسه و تحلیل قرار دهد.

واحد اصلي قفل مرکزي:

این موضوع پاسخ خوبی برای چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم بوده و در واقع می‌توان گفت: به عنوان مغز و منبع اصلی سیستم قفل مرکزی در نظر گرفته شده است. واحد اصلی موظف بوده تا تمامی درب‌های موجود را باز کرده و ببندد. زمانی که افراد برای باز کردن درب خودروی خود بجای ریموت دزدگیر از سوئیچ استفاده می‌کنند، این واحد می‌تواند وظیفه خود را انجام داده و به شکل مستقیمی وظیفه کنترل دربها را پذیرا شود.

این واحد قسمت مهم قفل مرکزی بوده که نقش و تأثیرات بسیاری روی آن دارا هستند. واحد اصلی قفل به محافظت و مراقبت کاملی نیاز دارد تا دچار مشکلاتی نشود. چرا که واحد قفل مرکزی در هنگام سوختگی فیوز، هم ریموت و هم دزدگیر غیرفعال شده و از کار خواهد افتاد و شما در این مواقع موظف هستید تا با کمک گیری از روش‌هایی نسبت به فعال کردن آن اقدام کنید.

نکته: توجه داشته باشید که با برخورداری از ریموت خواهید توانست پاسخ کامل و اصولی برای چگونه دزدگیر را فعال کنیم بیابید و با استفاده از ریموت کار غلط خود را تصحیح کند.

با چک و مورد بررسی قرار دادن این نمونه‌ها می‌توانید به پاسخ چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم پی برده و آن را حل کنید.

 

آیا روش دیگری برای چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم وجود دارد؟

بله؛ برای اینکه بتوانید به پرسش چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم پاسخ دهید، چندین نوع روش وجود دارد که بسته به دلخواه خود قادر به استفاده از آن‌ها خواهید بود. هر کدام از روش‌ها در جای خود به نوعی تأثیرگذار بوده و می‌تواند پاسخ درستی برای این سوال باشند. در ادامه به معرفی و بررسی روش دیگری برای چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم می‌پردازیم.

 

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

حسگرهای درب خودرو

بسیاری از دزدگیرهای ماشین که تازه طراحی و تولید شده‌اند، از حسگر درب برخوردار هستند که این حسگر در زمانی که درب یا حتی کاپوت ماشین باز شود، حسگر شروع به کار کرده و مغز سیستم فعال خواهد شد. توجه داشته باشید انواع جدیدی که از درب خودروها ساخته شده‌اند دارای چراغ‌های هشدار دهنده بوده و زمانی که درب خودرو باز می‌شود، چراغ‌ها روشن شده و می‌توانند از خود نور تولید کنند.

 

حسگر ضربه

حسگر ضربه به شکلی طراحی و ساخته شده که هروقت ضربه ای به سیستم خودرو وارد شد، سیگنال‌های موجود در آن به بخش کنترل و مدیریت دزدگیر ارسال خواهند شد. به این طریق آژیر دزدگیر با استفاده از توانایی خود و بسته به ضربه‌ای که وارد شده می‌تواند فعال شده و از خود صدا تولید کند. باید بدانید که این حسگر حتی با کوچک‌ترین و ریزترین ضربه هم می‌تواند آژیر را به صدا در آورده و فعالش کند.

 

حسگر حرکت و کج شدن

این حسگر جوری ساخته شده که بتواند در زمان حرکت و یا کج شدگی خودرو فعال شده و از خود حرکتی نشان دهد. این حسگر دارای سیستم هشداری به شکل استوانه بوده که درون آن از مایع جیوه برخوردار است. این مایع جیوه خود دارای یکسری کاربرد خاصی بوده که می‌تواند نقش بسزایی در عملکرد دزدگیر داشته باشد. در این شرایط دو کابل از درون استوانه عبور کرده و به مرکز کنترل و مدیریت متصل شده است.

زمانی که افراد خودرو را رانده و سبب حرکت آن می‌شوند، این مایع دچار حرکت‌هایی خواهد شد. این حرکت باعث قطع و وصلی جریان مدار شده و واحد کنترل را فعال خواهد کرد. به این صورت آژیر دزدگیر به صدا افتاده و این حسگر می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای برای چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم باشد.

 

چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم؟

حسگر تغییر فشار

حسگر تغییر فشار نیز دارای کاربردهایی است و در زمانی شروع به کار خواهد کرد که شیشه‌های خودرو دچار شکستگی شده باشند. در این صورت هروقت که شیشه خودرو شکسته شود ، به دلیل وارد شدن هوای تازه به خودرو میزان فشار موجود آن تغییر خواهد کرد. این تغییر فشار سبب خواهد شد که این حسگر سیگنالی را به واحد کنترل و مدیریت دزدگیر بفرستد و به این صورت آژیر به صدا در بیاید.

 

سیستم هشداردهنده

سیستم هشدار دهنده به مغز دزدگیر نیز مشهور شده و می‌توان گفت که دزدگیر همانند یک رایانه‌ای با اندازه و سایز کوچک بوده است. وظیفه سیستم هشدار دهنده این است که بتواند تجهیزات دزدگیر اعم از سوئیچ، چرخ‌ها و فعال‌سازی آژیر را در مواقع مورد نیاز انجام دهد. این سیستم با استفاده از برق خودرو می‌تواند شروع به کار کرده و به امور خود مشغول شود.

این سیستم به شکلی طراحی و تولید شده که اگر باتری خودرو دچار مشکلی شده باشد نیز از باتری کمکی کمک گرفته و استفاده خواهد کرد. در این صورت بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌تواند سیستم هشدار خود را فعال‌سازی کند.

تمامی این موارد جزو اجزای سیستم دزدگیر خودرو بوده و می‌توانند پاسخ خوب و مناسبی برای چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم باشند.

 

سخن پایانی

دزدگیر سمند جزو تجهیزاتی به شمار می‌رود که برخورداری و استفاده از آن امری ضروری برای هر فرد و خودرویی به حساب می‌آید. دزدی جزو اموراتی است که بسیاری از افراد از آن کسب درآمد می‌کنند و هر انسانی برای اینکه بتواند از سرقت پیشگیری کند، موظف به استفاده از دزدگیر است. به این طریق می‌توانند با نصب دزدگیر ، در صورت بروز سرقتی با صدای آن آگاه شده و نسبت به جلوگیری از سرقت اقدام کنند.

دزدگیر دارای چندین قطعه و بخش بوده که هر کدام از این بخش‌ها نقش بسیاری را روی عملکرد آن می‌گذارند. دزدگیر سمند و هر خودرو دیگری دارای دو مدل به نام OEM و Aftermarket بوده است. امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد چگونه دزدگیر سمند را فعال کنیم را در اختیارتان گذاشته باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *