دزدگیر

چشمی دزدگیر ماشین

چشمی دزدگیر ماشین

چشمی دزدگیر ماشین

چشمی دزدگیر ماشین چیست؟ ممکن است این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد. امروزه با پیشرفت روز افزون جامعه و افزایش میزان سرقت ، هر فردی باید بتواند به منظور مراقبت از اموال و دارایی خود ، از روش‌هایی استفاده کند. با این کار افراد می‌توانند از سرقت اموال خود پیشگیری کرده و آن‌ها را محفوظ نگه دارند. ماشین یکی از لوازم با ارزش افراد بوده که نگهداری و مراقبت از آن، در این زمانه کاری سخت و دشوار شده است.

با گذشت زمان انسان‌ها به فکر افتاده و توانستند لوازم و تجهیزاتی را به منظور جلوگیری از بروز سرقت به وجود بیاورند. چشمی دزدگیر ماشین یکی از این لوازم بوده که با نصب آن در ماشین خود می‌توانید از بروز هرگونه دزدی جلوگیری کنید.

در ادامه به مطالعه و بررسی مطالب بیشتری راجع به چشمی دزدگیر ماشین و اینکه چشمی دزدگیر ماشین چیست می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

 

چشمی دزدگیر ماشین چیست؟

چشمی دزدگیر ماشین

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چشمی دزدگیر ماشین چیست ولی از پاسخ آن آگاهی نداشته باشید. چشمی دزدگیر ماشین یکی از قطعات کوچکی است که در فضای درون ماشین نصب خواهد شد. این وسیله با عملکرد خوب خود خواهد توانست درصورت بروز مشکل و وجود شی یا افراد اضافه از خود صدا تولید کرده و شما را از این خطر آگاه کند. دزدگیر ماشین به انواعی از  سنسور و چشمی مجهز شده که در مواقع مورد نیاز بتواند به خوبی از هر کدام استفاده کند.

در پاسخ به اینکه چشمی دزدگیر ماشین چیست لازم به بیان است که این نوع چشمی برای هر نوع خودرویی بسیار مفید بوده و مزیت‌های بسزایی دارد. کاربرد چشمی دزدگیر خودرو در زمانی است که سارقان قصد دزدی بی صدایی داشته باشند و بخواهند که بدون ایجاد هیچ گونه صدایی به کار خود مشغول شوند. در این حال چشمی دزدگیر ماشین به راحتی می‌تواند سارق را شناسایی کرده و ایجاد صدا کند. این وسیله از همان ابتدای ورود خود به بازار توانست مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد و سبب مجذوب شدن افراد بسیاری شود.

حال دیگر به چشمی دزدگیر ماشین چیست پاسخ دادیم و در واقع می‌توان گفت که چشمی دزدگیر ماشین وسیله‌ای بسیار کاربردی و بدرد بخور بوده که می‌تواند از خودروهای مردم مراقبت کند.

 

نحوه عملکرد چشمی دزدگیر ماشین به چه شکلی است؟

در چشمی دزدگیر ماشین، یک گیرنده و فرستند مافوق صوت به کار برده شده که این حسگرها به شکل همیشگی رادار امواجی را به فضای درونی خودرو پخش می‌کنند و در واقع با این کار بازتاب آن را اندازه گیری می‌کنند. اگر در اندازه گیری این میزان بازتاب ، مشکل و تداخلی به وجود آمده باشد ، چشمی می‌تواند وجود سارق را تشخیص دهد. در واقع باید بدانید زمانی که در هنگام پخش این امواج مانع و تداخلی بر سر راه آن‌ها قرار بگیرد، این امواج سبب ایجاد تغییر خواهند شد و در این حالت سنسور از خود عکس العملی نشان خواهد داد.

 

چشمی دزدگیر ماشین

چشمی دزدگیر ماشین چه مزیت هایی دارد؟

چشمی دزدگیر ماشین نیز همانند سایر لوازمی که می‌توانند از سرقت پیشگیری کنند، دارای یکسری مزیت‌های خاصی است. این مزیت‌ها سبب بهبود عملکرد چشمی شده و با استفاده از آن دیگر نیازی به نگرانی و استرس راجع به سرقت ماشین خود نخواهید داشت. در ادامه به معرفی برخی از مزیت‌های چشمی دزدگیر ماشین می‌پردازیم.

 

قیمت مقرون به صرفه

قیمت یکی از ملاک‌های حائز اهمیتی است که در خرید بسیاری از مردم تأثیرگذار بوده و نقش بسزایی دارد. به همین منظور این چشمی دزدگیر دارای قیمت مقرون به صرفه بوده و نسبت به سایر حسگرها دارای قیمت بسیار مناسبی است. به همین منظور درصورتی که بتوانید این نوع چشمی را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید ، شما در مقابل سایر افراد قرار گرفته و برنده خواهید شد. ولی سنسور و حسگرهایی که دارای کیفیت بالا هستند، از میزان قیمت بیشتری نیز برخوردار خواهند بود. ولی درمقابل سنسور و حسگرهای بی کیفیت و بدرد نخور رنج قیمتی کمتری خواهند داشت.

 

مناسب برای مکان های بدون نور

این نوع وسیله برای فعال کردن دزدگیر نیازی به نور نداشته و بدون نور هم می‌تواند درصورت بروز مشکلی از خود صدا تولید کند. چشمی دزدگیر خودرو به شکلی طراحی شده که به صداهای مافوق صوت حساس بوده و در مکان‌های تاریک و بدون نور نیز می‌تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

 

نداشتن حساسیت به رطوبت و ناپاکی

در برخی مکان‌ها ممکن است رطوبت یا گرد و خاک بسیاری در هوا وجود داشته باشد که این موضوع اصلا سبب عملکرد بد چشمی دزدگیر نخواهد شد. این چشمی به دلیل برخورداری از فرکانس زیاد، نداشتن حساسیت و … می‌تواند در این نوع محیط نیز همانند سایر مکان‌ها از خود عملکرد بهتری نشان دهد.

 

عدم امکان دزدی های ساکت

یکی از مزیت‌های خوب چشمی دزدگیر ماشین این است که امکان بروز دزدی‌های ساکت نیز وجود نخواهد داشت. در این حالت اگر سارقی قصد داشته باشد که ماشین شما را بدون شکستن شیشه یا ایجاد صدایی بدزدد، این امکان برای او فراهم نخواهد بود و نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. چرا که برخورداری از این نوع چشمی به شما کمک می‌کند سارق را شناسایی کرده و سپس دزدگیر به صدا در بیاید.

 

کنترل و مدیریت همیشگی

چشمی دزدگیر ماشین همیشه و در همه حال مثل بادیگارد ، نگهبان و مراقب ماشین شما خواهد بود. با استفاده از این نوع چشمی دیگر نیازی به نگرانی نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید بدون ماشین نیز از جایی به جای دیگر بروید.

 

چشمی دزدگیر ماشین

نصب کردن چشمی دزدگیر ماشین

این چشمی معمولا روی داشبورد خودرو نصب می‌شود و در این حالت می‌تواند اطراف را تحت نظر داشته باشد. این چشمی دزدگیر علاوه بر نصب روی داشبورد، امکان نصب در انتهای خودرو را نیز دارا است. ولی در نظر داشته باشید که این چشمی‌ها باید در محلی نصب شوند که به راحتی به تمامی اطراف خودرو دید داشته باشند و به این وسیله درصورت وجود سارقی، تولید صدا کنند.

چشمی‌های دزدگیر دارای یکسری تنظیماتی هستند که افراد باید بتوانند از عهده آن‌ها بربیایند. بخصوص‌ترین و اصلی‌ترین تنظیمات چشمی‌ها مربوط به تنظیم LED، برد چشمی ، تنظیم جامپر چشم دزدگیر است. هر یک از این تنظیمات در نحوه عملکرد چشمی موثر بوده و می‌توانند نسبت به بهبود یا حتی کاهش عملکرد آن تأثیرگذار باشند. این دسته از تنظیمات برای امور ذیل مناسب هستند :

LEDهایی که در این نوع از چشمی‌ها مورد استفاده قرار گرفتند، به صورت پیوسته و مداوم در حال روشن و خاموش شدن هستند. این موضوع نشان می‌دهد که چشمی سالم بوده و به صورت فعال در حال دیدن اطراف است. این LEDهای به کار رفته در چشمی‌ دزدگیر خودروها معمولا اکثرا دارای رنگ قرمز بوده و تنها میزان کمی از آن‌ها سبز رنگ هستند.

تنظیم کردن برد چشمی به زاویه دید و ارتفاع چشمی مختص بوده و ربط دارد. برای اینکه بتوانید همانند افراد موفق قادر به پیدا کردن برد مناسبی باشید ، می‌توانید پیچ یا گیره کوچکی را که در گوشه برد قرار گرفته را باز کنید. سپس حسگر را در موقعیت درست خود قرار داده و نصب کنید. توجه داشته باشید که معمولا در بسیاری از چشمی‌ها به منظور راحتی نصب ، کنار پیچ یکسری درجه حک شده که درصورت نیاز خواهید توانست آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید.

البته دقت کنید که در بسیاری از چشمی دزدگیر ماشین نیز برد در محل خود قرار گرفته و هیچ گونه نیازی به تنظیم کردن چشمی دزدگیر نخواهید داشت و در واقع می‌توان گفت که به صورت آماده در دسترس افراد قرار گرفته‌اند.

 

در هنگام نصب و تنظیم چشمی دزدگیر به چه نکاتی توجه کنیم؟

شما باید بتوانید تا در هنگام نصب و تنظیم کردن چشمی دزدگیر ماشین به یکسری نکته توجه داشته باشید. از این طریق می‌توانید آن را به شکل درست و در جای مناسبی نصب و تنظیم کرده و با این کار خیال خود را از بابت خودروی خود راحت کنید.

با توجه به این نکات دیگر هیچ نگرانی از بابت ماشین خود نداشته و می‌توانید آن را برای ساعت‌ها در جایی رها کنید. در ادامه به معرفی یکسری از نکات مورد نیاز به منظور نصب و تنظیم چشمی دزدگیر می‌پردازیم.

  • برای نصب آن از کابل یا سیم‌های استاندارد خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.
  • سعی کنید چشمی را در مکان مناسبی نصب کنید، به طوری که به تمامی اطراف خودرو دید داشته باشد.
  • مطمئن شوید که به شکل ثابت و بدون حرکت در جای خود باقی خواهد ماند.
  • چشمی را در جایی نصب کنید که از نور آفتاب دور باشد.
  • بهتر است آن را نزدیک سایر ادوات فرکانسی نصب نکنید و طوری این کار را انجام دهید که حداقل کمی با یکدیگر فاصله داشته باشند.
  • پس از اتمام مراحل نصب و تنظیم ، آن را تست کنید.

 

چشمی دزدگیر ماشین

قیمت چشمی دزدگیر ماشین به چه نکاتی بستگی دارد؟

این وسیله نیز جزو لوازم مهمی بوده که دارای میزان قیمت متفاوتی است. چشمی دزدگیر جزو لوازماتی بوده که باید در هنگام خرید به یکسری موارد توجه داشته باشید تا بتوانید خریدی با قیمت مناسب و مطمئن و بدون مشکل انجام دهید. قیمت این وسیله بسته به موارد بسیاری دارد که براساس آن‌ها تعیین خواهد شد. در ادامه به بررسی نکاتی که در میزان قیمت چشمی دزدگیر تأثیرگذار هستند، می‌پردازیم.

برند

برند چشمی یکی از نکات مهمی است که در تعیین قیمت آن نقش بسزایی را ایفا می‌کند. هر چقدر که برند انتخابی شما معروف و عالی باشد، به همان میزان چشمی دزدگیر از میزان قیمت بسیاری برخوردار خواهد بود. ولی اگر برندی ساده و بدون معروفیت را در نظر داشته باشید، در این صورت نیاز به خرج هزینه کمتری خواهید داشت.

جنس

جنس چشمی دزدگیر نیز از نکات بخصوصی است که در قیمت آن تأثیر دارد. هر میزان که چشمی دزدگیر شما دارای جنس خوب و کیفیت عالی باشد، به همان مقدار قیمت بالاتری خواهد داشت. ولی درصورتی که چشمی مورد نظرتان از جنس و کیفیت کمی برخوردار بوده باشد، در این حالت نیز قیمت کمتری خواهد داشت.

میزان حسگرهای به کار رفته

چشمی دزدگیر وسیله‌ای است که در آن چندین نوع حسگر به کار رفته که در عملکرد این وسیله نقش بسزایی دارند. حسگرهای استفاده شده روی چشمی دزدگیر به منظور شناسایی کردن سارقان در حین جرم مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته توجه داشته باشید که میزان حسگرهای بکار رفته در چشمی در برخی به تعداد 2 یا 3 و در برخی بیش از 3 عدد بوده‌اند.

 

آیا نصب چشمی به دزدگیر ماشین مهم و ضروری است؟

این مسئله یکی از موضوعات مهمی بوده که بسیاری از افراد در این باره هیچ اطلاعاتی ندارند. در پاسخ به آن می‌توان گفت: نصب چشمی به دزدگیر خودرو کار ضروری نبوده و حتی می‌توانید از آن استفاده نکنید. ولی دقت کنید که هر چقدر از امکانات و قابلیت‌های بسیاری به همراه دزدگیر خود مورد استفاده قرار دهید ، به همان میزان خواهید توانست به مقدار بیشتری از خودروی خود محافظت کنید.

با افزایش میزان سارقان و دزدی ، استفاده از چشمی دزدگیر یکی از روش‌های موثر به منظور جلوگیری از بروز سرقت بوده و به شما کمک می‌کند تا از خودروی خود مراقبت کنید. با استفاده از این چشمی دیگر نیاز به هیچ ابزار و تجهیزات اضافه‌ای نخواهید داشت و با خیالی راحت می‌توانید آن را در خودروی خود نصب کنید.

 

سخن پایانی

چشمی دزدگیر ماشین چیست جزو پرسش‌های رایجی بوده که بسیاری از افراد راجع به آن چیزی نمی‌دانند. چشمی دزدگیر یکی از لوازماتی است که این فرصت را به شما می‌دهد تا بدون نگرانی ، از ماشین خود مراقبت کنید. این وسیله بسیاری کاربردی بوده و هر فردی می‌تواند از آن برای محافظت از خودروی خود استفاده کند.

چشمی دزدگیر ماشین معمولا از همان زمان ورود خود روی داشبورد نصب می‌شد و وظیفه آن این است که در صورت وجود سارق در اطراف خودرو ، تولید صدا کند. از این طریق صاحب خودرو از اتفاق باخبر شده و می‌تواند سریعا دست به کار شود. حال با بررسی مطالب بالا به پاسخ چشمی دزدگیر ماشین چیست رسیدیم و لازم به ذکر است که این وسیله برای محافظت از خودروی هر کسی ضروری است.

امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی درمورد چشمی دزدگیر ماشین در اختیارتان گذاشته باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *