دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن

دزدگیر امکان چگونه می تواند به عنوان یک سیستم حفاظتی خوب از ما و دارایی ما محافظت کند؟ این دزدگیر ها همان طور که از نامشان پیدا است وظیفه اصلی شان مروبط به شناسایی افرادی می شود که به طور غیر مجاز از طریق شکستن درب و شیشه و یا باز کردن درب حریم شخصی در زمان های غیر مجاز وارد محیط شده اند. این روش شناسایی و اعلام هم معمولا به صورت کاملا آنلاین می باشد. به روش های مختلفی هم این دستگاه ها می توانند به ما کمک کنند که از ورود افراد غیر مجاز به یک بخش یا کل مجموعه با خبر شویم. برای مثال این امکان وجود دارد که یک سیستم دزدگیر اماکن ورود غیر مجازی را از طریق یک تماس تلفنی به ما اعلام کند. می تواند مستقیما به نزدیک ترین ایستگاه پلیس متصل باشد و کاملا مخفیانه پلیس را با خبر کند.

در این شرایط خود فردی که وارد شده است به هیچ عنوان متوجه نمی شود که ورودش به شناسایی شده است و به اطلاع پلیس رسیده است. همچنین امکان هشدار به منزل شما و بر روی تلفن همراه شما نیز وجود دارد و یا اینکه با پخش نور شدید و یا صدای آژیر زیاد دزد را از انجام کار منصرف کند. هر یک از این روش ها برای یک دزدگیر اماکن ممکن است. در ادامه با ما همراه باشید تا مورد بررسی قرار دهیم که هر یک از انواع دزدگیر امکان دارای چه ویژگی هایی هستند و شما که قصد دارید بهترین دزدگیر اماکن را نصب کنید باید چگونه بهترین آن را انتخاب کنید.

ساختار کلی انواع دزدگیر امکان

تمامی انواع دزدگیر ها که به روش های مختلفی می توانند یک ورود غیر مجاز را شناسایی و در نهایت اعلام کنند دارای یک ساختار اصلی و کلی هستند که در آنها به صورت یکسان پیاده سازی شده است، این نکات مشترک در ساختار کلی عبارت است از :

 1. این سیستم ها دارای انواع آژیر ها و حسگر ها هستند که عملیات شناسایی را به طور کلی تشخیص می دهد و مشکلات به وجود آمده اعم از ورود غیر مجاز به بخش های مختلف را شناسایی می کند.
 2. آژیر های هشدار دهنده : یکی دیگر از از مواردی که در ساختار تمامی این سیستم ها به صورت مشترک می باشد این است که ورود افراد را پس از شناسایی توسط حسگر ها به کمک آژیر های هشدار دهنده اطلاع می دهد.
 3. همچنین دزدگیر امکان در هر نوعی که باشد یک مدار آژیر دارد که در زمان نصب دزدگیر اماکن این مدار مورد بررسی قرار می گیرد. ابتدا کارکرد صحیح آن بررسی می شود و سپس به ما تحویل داده می شود.
 4. سیستم های شناسایی ورود غیر مجاز دارای دو بخش مجزا هستند که هر یک وظیفه منحصر به فردی را دارند. این سیستم ها شامل یک مدار باز می باشد و یک مدار بسته که هر یک وظیفه مشخصی را در مجموعه سیستم بر عهده دارند.
 5. اگر منبع تغذیه دزدگیر اماکن از کار بیفتد که عملا این دستگاه بی فایده می باشد. بسیاری از افراد با شناسایی وجود یک دزدگیر به دنبال از کار انداختن منبع تغذیه هستند. به همین دلیل این دستگاه ها باید یک منبع تغذیه جدا از سیستم برق داشته باشند تا به این شکل از کار نیفتند. به همین دلیل در تمامی انواع دزدگیر امکان یک باتری و یک مدار برای شارژ باتری وجود دارد که کمک می کند به همین راحتی توسط سارقان از کار نیفتد و بتواند وظیفه اصلی خود را انجام دهد.

یک دزدگیر از چه قسمت هایی تشکیل شده است

می توانیم تمامی قسمت های یک دزدگیر را به هفت بخش مختلف تقسیم کنیم. در زمان نصب دزدگیر اماکن باید حتما این هفت بخش مورد کنترل کیفی قرار بگیرند تا از کارکرد صحیح آنهاب توانیم مطمئن شویم. این قسمت های مهم دزدگیر های حرفه ای عبارت اند از:

 • قسمت شماره گیر : این قسمت به صورت اتوماتیک می تواند هشدار را به شماره تعریف شده ارسال کند.
 • تمامی این دستگاه ها دارای چراغ هایی هستند که به صورت چشمک زن کار می کنند. این فلاشر ها دقیقا وظیفه هشدار دادن را بر عهده دارند.
 • یکی از مهم ترین قسمت های انواع دزدگیر امکان چشم های الکترونیکی هستند که شامل دتکتور ها، حسگر ها و سنسور هایی هستند که می توانند شناسایی را انجام دهند.
 • یکی دیگر از قیمت های این دستگاه ها، پنل های مرکزی هشدار هستند. به این پنل ها دستگاه مرکز دزدگیر نیز گفته می شود.
 • بلند گو ها و آژیر هایی که وظیفه اطلاع رسانی را بر عهده دارند.
 • همچنین برای شناسایی راحت ورود و خروج های غیر مجاز باید در این سیستم ها سنسور های مخصوص درب ها و پنجره ها نصب شود.
 • در نهایت این سیستم ها دارای شاسی ها و پدال هایی هستند که برای موارد ضروری و اضطراری کاربرد دارند. برای مثال در جواهر فروش ها این پدال های دستی یا پایی جایی تعبیه شدند که به محض وقوع سرقت صاحب جواهر فروشی بدون هیچ درد سری و در زمان کوتاهی می تواند این پدال را فشار دهد و هشدار به پلیس به کار می افتد.

این موارد تنها بخش هایی از سیستم های دزدگیر اماکن می باشند. برخی از دستگاه ها دارای بخش های مختلف دیگری هستند که بر اساس نحوه و نوع کارکرد دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل ما تنها به معرفی آنچه از بخش های عمومی پرداختیم که در زمان نصب دزدگیر امکان برای محل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

دزدگیر اماکن

دستگاه مرکز دزدگیر

دزدگیر اماکن

این قطعه در واقع مغز متفکر دستگاه می باشد. تمامی ارتباطات برای کار کرد صحیح توسط همین بخش انجام می شود. این بخش در واقع وظیفه این را دارد که سیگنال های ورودی را از سنسور ها و حسگر ها دریافت کند. سپس آن را به سیستم آژیر ها و هشدار دهنده ها ارسال می کند. روش های مختلفی برای کنترل این موارد وجود دارد یکی از این روش ها این است که این سیستم ها به صورت دستی و با سوییچ کنترل می شوند و خاموش و روشن می شوند. برخی نیز به کمک صفحه کلید و یا ریموت کنترل توسط خود کاربرد که مدیریت دزدگیر اماکن را بر عهده دارد انجام می شود.

به این ترتیب شما به عنوان کارفرما که این دزدگیر ها را تهیه کرده اید می توانید در هر زمانی که خودتان خواستید برای فعال و یا غیر فعال کردن آنها اقدام کنید.

کارکرد چشم الکترونیکی

نحوه کارکرد چشم های الکترونیکی بسیار مهم و جذاب است. این چشم های الکترونیکی یا سنسور های مادون قرمز دزدگیر های امکان دارای ساختار کاری مشخصی هستند. به این شکل که بر اساس منتشر کردن میزان مشخصی از امواج مادون قرمز که به صورت کاملا غیر فعال هستند و در محیط قرار می گیرند کار می کند. در نحوه کارکرد این قسمت از دزدگیر زمانی که بخش مربوط به سیستم اعلام کننده سرقت وارد مدار می شود و بنا به دلایل مشخصی فعال می شود،چشمی سنسور یا همان بخش مهم مدار الکترونیکی داخل مادون قرمز نیز وارد مدار فعالیت شده و شروع به کار می کند.

در نتیجه این فعالیت آن دسته از امواج مادون قرمز غیر فعال به شکل درب های نامرئی یا پرده هایی نا مرئی در فضا منتظر می شوند. این پرده ها یا دیواره های منتشر شده مادون قرمز که در تمام فضا قرار دارند مانند یک کلید بسیار حساس و دقیق الکترونیکی کار می کنند. چرا که هر کدام از این ها به صورت یکی در میان دارای بار های متضاد با یکدیگر هستند. یکی از این امواج دارای بار های الکتریکی مثب و بعدی دارای بار های الکتریکی منفی می باشد.

حالا تصور کنید که کسی وارد محیط می شود. این شخص اصلا خبر ندارد که با هر حرکتی که انجام می دهد در حال فعال کردن کلید های حساس دزدگیر امکان می باشد. فرد متجاوزی که وارد محیط شده با هر بار حرکت رو به جلو شرایط را برای اتصال بخش های با بار مثبت و منفی را فراهم می کند. با ارتباط بار های مثبت و منفی با یکدیگر چشم مادون قرمز که همان حسگر می باشد تحریک می شود. در این هنگام است که پیغام اعلام کننده و هشدار دهنده خطر را به پنل مرکز یا همان دستگاه مرکز دزدگیر امکان ارسال می کند. در این بخش شما می دانید که وظیفه دستگاه مرکزی چیست؟ پیغام را از حسگر دریافت کرده و آن را به بخش هشدار ها و آژیر ها ارسال می کند.

اما قبل از اینکه به سراغ بخش آژیر ها برویم باید در خصوص چشم های الکترونیکی مادون قرمز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. این چشم های الکترونیکی به صورت کلی به دو دسته چشم های فضای بسته و چشم های فضای باز تقسیم می شوند. از طرفی هر یک از این انواع دسته بندی نیز دارای انواع مختلف و منحصر به فردی می باشد که در ادامه قصد داریم هر یک را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. اگر می خواهید نصب بهترین دزدگیر امکان را انجام دهید باید بدانید که انتخاب هر یک از انواع این چشمی ها و حسگر ها در واقع مهم ترین عامل تعیین کننده می باشد.

چشمی های بی سیم

این چشمی ها معمولا در مکان هایی استفاده می شود که امکان سیم کشی ها وجود ندارد. همچنین از این چشمی ها نیز معمولا برای افزایش زیبایی محیط استفاده می شود. این نوع از چشمی های دزدگیر امکان از باتری های داخلی تغذیه می شوند و همچنین هزینه های بسیار زیادی را نیز برای ما به همراه دارند. اما آنچه که در قبال پرداخت هزینه بیشتر به دست می آوریم چندان تفاوتی به غیر از آنچه که بیان کردیم برای ما با مدل چشمی های با سیم ندارد.

چشمی ها با سیم

عملکرد ساختاری این چشمی ها بسیار ساده است. به این شکل که چشمی ها به کمک چهار رسته سیم مجزا فعالیت خود را برای کارکرد صحیح انجام می دهند. به این ترتیب که دو رشته سیم برای این منظور تعبیه شدند که منبع تغذیه مثبت و منفی باشند و در نهایت دو رشته سیم دیگر نیز برای فرمان به چشم الکترونیکی می باشند.

سنسور های دیواری

معمولا این سنسور های دیواری بیشترین میزان استفاده را در انواع دزدگیر امکان دارد. این موارد استفاده بیشتر به دلیلی قیمت مناسب تر و همچنین بر آورده کردن انتظارات می باشد. این سنسور ها هم معمولا به واسطه یک پایه متحرک بر روی دیوار ها به دو صروت عمودی و افقی نصب می شوند. کسی که عملیات نصب دزدگیر امکان را انجام میدهد معمولا انتخاب عمودی و افقی بودن را بر حسب شرایط موجود برای نصب تعیین می کند.

شماره گیر اتوماتیک

شماره گیر های اتوماتیک بخش هایی هستند که در ابتدا یک یا چند شماره منحصر را دریافت می کنند. سپس این شماره گیر در زمانی که سنسور های مادون قرمز خطر را شناسایی و به پنل مرکزی فرستاند و پنل مرکزی این پیغام را به قسمت هشدار منتقل کرد، وارد مدار می شود و به صورت اتوماتیک برای تماس با شماره ضروری وارد عمل می شود.

دزدگیر اماکن

سیستم هشدار دهنده

سیستم های هشدار دهنده یا آژیر ها مهم ترین بخش و تکمیل کننده کار این دستگاه ها می باشند. به این ترتیب که در این بخش ورود غیر مجاز شناسایی شده است. اما هنوز اعلام نشده است. تمامی مسئولیت این سیستم ها بر اساس اعلام می باشد نه بر اساس تشخیص. چرا که تشخیص تنهایی به درد نمی خورد و آنچه می تواند از دارایی ما مراقبت و محافظت کند سیستم اطلاع رسانی می باشد. این سیستم ها هم به صورت ایجاد و تولید سر و صدا و نور عمل می کنند. با این شرایط کار را برای دزد سخت کرده و دزد را منصرف می کنند. از طرفی به اداره پلیس نزدیک هم اطلاع می دهند و تمامی همسایه های اطراف را هم از این موضوع با خبر می کنند. در نتیجه به راحتی عملیات تشخیص و اعلام تکمیل می شود.

شما عزیزان و همراهان لوتوس آریا می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره های رایگان جهت خرید بهترین و موثر ترین دزدگیر اماکن با کارشناسان و مشاوران ما در لوتوس آریا از طریق شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

برای دریافت مشاوره دوستانه و تخصصی فرم زیر را تکمیل نمایید

همکاران ما طی 48 ساعت با شما تماس خواهند گرفت

[gravityform id=7 title=false description=false ajax=true]

سبد خرید